• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
 • Стара версія
Торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво України з Королівством Саудівська Аравія
Опубліковано 25 березня 2021 року о 13:00

Королівство Саудівська Аравія є одним із найбільш важливих торговельних партнерів України в близькосхідному регіоні.

Товарообіг між Україною та КСА 2020 року становив 820,900 млн. дол. США. При цьому на український експорт припало 719,033 млн. дол. США (96,6 % від показників 2019 року), імпорт – 101,866 млн. дол. США (58,2 %). Позитивне для України сальдо становило 617,166 млн. дол. США.

Український експорт складався з таких традиційних позицій: чорні метали (35 %), зернові культури (21,6 %), м’ясо та їстівні субпродукти (18,9 %), жири та олії тваринного або рослинного походження (9,3 %), тютюн і промислові замінники тютюну (3,8 %), а також молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед (3,4 %).

Імпорт з Королівства до України охоплював переважно такі позиції: пластмаси й полімерні матеріали (93,9 %), екстракти дубильні (1,7 %), вироби з чорних металів (1,1 %), органічні хімічні сполуки (1,0 %), вата (1,0 %) та ядерні реактори, котли й машини (0,8 %).

Торгівля послугами 2019 року: український експорт – 6,158 млн. дол. США, імпорт – 0,472 млн. дол. США, позитивне сальдо – 5,686 млн. дол. США.

Очікується, що подібна структура товарообігу зберігатиметься в найближчій перспективі, передусім у зв’язку зі збереженням зацікавленості саудівської сторони до імпорту з України аграрної продукції (зокрема ячменю і пшениці), а також виробів із чорного металу.

Перспективними для українсько-саудівської співпраці є енергетика (нафтогазова сфера, відновлювані джерела енергії та їх розвиток), будівництво (інфраструктурні проекти), транспорт (повітряний, морський, міський), водне господарство (ЖКГ), машинобудування. Водночас важливим є залучення українських технологій до Королівства, а також поєднання можливостей України та КСА з метою реалізації спільних проектів на території двох держав, а також третіх країн.

Саудівські підприємці та компанії надалі активно діють в контексті виходу на український аграрний ринок. У вересні 2018 року провідна саудівська компанія «Saudi Agricultural and Livestock Investment Co.» («SALIC»), засновником якої є суверенний Публічний інвестиційний фонд КСА, через дочірню британську структуру уклала угоду про придбання вітчизняного агрохолдингу «Мрія», що стало найбільшим контрактом в аграрному секторі за всю історію незалежності України, а також засвідчило важливість України для забезпечення продовольчої безпеки Королівства.

При цьому діяльність «SALIC» (у консорціумі «United Farmers Holdings», спільно створеному разом з компаніями «Almarai daily company» та «Saudi Grains and Fodder Holding») розпочалася в нашій державі 2013 року шляхом придбання британської компанії «Continental Farmers Group». Консорціум взяв в оренду до 45 тис. угідь на території Львівської та Тернопільської областей, де вирощують пшеницю, ячмінь, картоплю, зернові олійні культури, цукровий буряк. 2018 року після купівлі акцій своїх партнерів по консорціуму «United Farmers Holdings» та поглинання агрохолдингу «Мрія» загальний земельний банк компанії «SALIC» в Україні зріс до близько 200 тис. га угідь.

У вересні 2020 року вперше за останні 12 років Саудівська Аравія придбала в Україні 60 тис. тон пшениці через компанію «SALIC», яка виграла оголошений Саудівською зерновою організацією тендер, що свідчить про серйозні інвестиційні наміри КСА, зокрема в аграрному секторі.

Важливого значення в контексті налагодження й підтримання поставок продукції агропромислового комплексу нашої держави до Королівства набула системна координація та регулярні контакти за лінією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів та Саудівської адміністрації з питань продовольства і лікарських препаратів.

Упродовж 2018-2019 років в м. Київ відбулися перший та другий Українсько-саудівські інвестиційні форуми в аграрній сфері, а також розширене засідання Українсько-саудівської ділової ради за участі широкого кола представників бізнесового середовища двох держав.

У контексті просування продукції вітчизняних виробників харчової продукції на саудівський ринок у листопаді 2019 року відбулася перша Експортна місія українських виробників товарів в м. Джидда.

Обговорення питання подальшого розвитку торгівлі й інвестицій було однією з головних тем під час телефонної розмови міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та його саудівського візаві принца Файсала бін Фархана й чергового раунду політичних консультацій, які пройшли в онлайн-режимі на рівні заступників глав зовнішньополітичних відомств.

У контексті подальшого залучення саудівських інвестицій у вітчизняну економіку Посольство співпрацює з Публічним інвестиційним фондом шляхом презентацій найбільш перспективних проєктів для іноземних капіталовкладень у сферах ІТ, інфраструктури, енергетики, туризму, сільського господарства. Саудівських інвесторів закликано до розширення інвестиційної присутності на українському напрямі з урахуванням наявного досвіду залучення коштів фонду під реалізацію спільних проєктів в аграрній та авіабудівній сферах, а також на тлі посилення уваги провідних аравійських фондів і компаній до України.

За даними Державної служби статистики України, товарообіг між КСА та Україною в січні 2021 року становив 49138 млн дол. США. При цьому на український експорт припало 42,650 млн. дол. США (44,9 % від показників 2019 року), імпорт – 6,668 млн. дол. США (72,9 %).

За даними Державної митної служби України, товарообіг між КСА та Україною у лютому 2021 року становив 87,672 млн. дол. США. При цьому український експорт ‒ 74,49 млн. дол. США, імпорт – 13,18 млн. дол. США.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux