Королівство Саудівська Аравія є одним із найбільш важливих торговельних партнерів України в близькосхідному регіоні.
Товарообіг між Україною і КСА у 2021 р. склав 957,1 млн дол. США. Український експорт становив 768,60 млн дол. США (+6,9% від показників 2020 р.), імпорт з КСА – 188,5 млн дол. США (+85%). Позитивне для України сальдо торгівлі склало 580,1 млн дол. США.
Основу українського експорту складали такі товарні групи: зернові культури (266,4 млн дол. США; 34,7%), м’ясо, їстівні субпродукти (190,18 млн; 24,7%), жири, олії тваринного або рослинного походження (116,56 млн дол. США; 15,1%), чорні метали (58,94 млн дол. США; 7,66%), тютюн і промислові замінники тютюну (45,34 млн дол. США; 5,89%) та інші.
Основу імпорту з Саудівської Аравії в Україну складали пластмаси й полімерні матеріали (154,41 млн дол. США; 81,9%), добрива (13,71 млн дол. США; 7,3%), органічні хімічні сполуки (10,52 млн дол. США, 5,6%), реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої (5,93 млн дол. США; 3,1%), екстракти дубильні або барвні (1,28 млн дол. США; 0,7%) та інші.
Торгівля послугами у 2021 р.: український експорт – 10,9 млн. дол. США, імпорт – 1,25 млн дол. США, позитивне сальдо – 9,7 млн. дол. США.
Очікується, що подібна структура товарообігу зберігатиметься в найближчій перспективі, передусім у зв’язку зі збереженням зацікавленості саудівської сторони до імпорту з України аграрної продукції (зокрема ячменю і пшениці), а також виробів із чорного металу.
Перспективними для українсько-саудівської співпраці є енергетика (нафтогазова сфера, відновлювані джерела енергії та їх розвиток), будівництво (інфраструктурні проекти), транспорт (повітряний, морський, міський), водне господарство (ЖКГ), машинобудування. Водночас важливим є залучення українських технологій до Королівства, а також поєднання можливостей України та КСА з метою реалізації спільних проектів на території двох держав, а також третіх країн.
Саудівські підприємці та компанії надалі активно діють в контексті виходу на український аграрний ринок. У вересні 2018 року провідна саудівська компанія «Saudi Agricultural and Livestock Investment Co.» («SALIC»), засновником якої є суверенний Публічний інвестиційний фонд КСА, через дочірню британську структуру уклала угоду про придбання вітчизняного агрохолдингу «Мрія», що стало найбільшим контрактом в аграрному секторі за всю історію незалежності України, а також засвідчило важливість України для забезпечення продовольчої безпеки Королівства.
При цьому діяльність «SALIC» (у консорціумі «United Farmers Holdings», спільно створеному разом з компаніями «Almarai daily company» та «Saudi Grains and Fodder Holding») розпочалася в нашій державі 2013 року шляхом придбання британської компанії «Continental Farmers Group». Консорціум взяв в оренду до 45 тис. угідь на території Львівської та Тернопільської областей, де вирощують пшеницю, ячмінь, картоплю, зернові олійні культури, цукровий буряк. 2018 року після купівлі акцій своїх партнерів по консорціуму «United Farmers Holdings» та поглинання агрохолдингу «Мрія» загальний земельний банк компанії «SALIC» в Україні зріс до близько 200 тис. га угідь.
У вересні 2020 року вперше за останні 12 років Саудівська Аравія придбала в Україні 60 тис. тон пшениці через компанію «SALIC», яка виграла оголошений Саудівською зерновою організацією тендер, що свідчить про серйозні інвестиційні наміри КСА, зокрема в аграрному секторі. У 2021 році обсяг придбаної Саудівською Аравією пшениці в Україні склав 121 тис. тон.
Важливого значення в контексті налагодження й підтримання поставок продукції агропромислового комплексу нашої держави до Королівства набула системна координація та регулярні контакти за лінією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів та Саудівської адміністрації з питань продовольства і лікарських препаратів.
Упродовж 2018-2019 років в м. Київ відбулися перший та другий Українсько-саудівські інвестиційні форуми в аграрній сфері, а також розширене засідання Українсько-саудівської ділової ради за участі широкого кола представників бізнесового середовища двох держав.
У контексті просування продукції вітчизняних виробників харчової продукції на саудівський ринок у листопаді 2019 року відбулася перша Експортна місія українських виробників товарів в м. Джидда.
Обговорення питання подальшого розвитку торгівлі й інвестицій було однією з головних тем під час телефонної розмови міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та його саудівського візаві принца Файсала бін Фархана й чергового раунду політичних консультацій, які пройшли в онлайн-режимі на рівні заступників глав зовнішньополітичних відомств.
У контексті подальшого залучення саудівських інвестицій у вітчизняну економіку Посольство співпрацює з Публічним інвестиційним фондом шляхом презентацій найбільш перспективних проєктів для іноземних капіталовкладень у сферах ІТ, інфраструктури, енергетики, туризму, сільського господарства. Саудівських інвесторів закликано до розширення інвестиційної присутності на українському напрямі з урахуванням наявного досвіду залучення коштів фонду під реалізацію спільних проєктів в аграрній та авіабудівній сферах, а також на тлі посилення уваги провідних аравійських фондів і компаній до України.
За даними Державної служби статистики України, товарообіг між КСА та Україною у січні 2022 року становив 98,59 млн. дол. США. При цьому український експорт ‒ 84,45 млн. дол. США, імпорт – 14,14 млн. дол. США.