• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • العربية
  • Стара версія
Торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво України з Королівством Саудівська Аравія
Опубліковано 14 січня 2024 року о 13:00

Королівство Саудівська Аравія є одним із найбільш важливих торговельних партнерів України в близькосхідному регіоні.

За даними Державної служби статистики України, товарообіг товарами між Україною та КСА за 9 місяців 2023 року склав 439,9 млн дол. США (дані за 9 місяців 2022 року склали 583,2 млн дол.США). При цьому, на український експорт припадає 219,7 млн. дол. США (дані за 9 місяців 2022 року склали 365,3 млн дол.США), імпорт – 220,2 млн. дол. США (дані за 9 місяців 2022 року склали 147,4 млн дол.США). Негативне для України сальдо становило 0,56 млн. дол. США.

Український експорт складався з таких позицій: м'ясо та їстівні субпродукти – 105,3 млн дол. США, зернові культури – 49,9 млн дол. США, жири та олії тваринного або рослинного походження – 20,4 млн дол.США, тютюн і промислові замінники тютюну – 15,7 млн дол. США, вироби з чорних металiв – 10,01 млн дол.США, продукти з м'яса, риби – 3.04 млн дол.США, молоко та молочні продукти, яйця птиці; натуральний мед – 2,3 млн дол.США та цукор і кондитерські вироби з цукру – 1,8 млн дол.США.

Імпорт з Королівства в Україну складали переважно такі позиції: палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки – 123,6 млн дол. США, пластмаси, полімерні матеріали – 86,8 млн дол.США, органiчнi хiмiчнi сполуки – 4,4 млн дол.США, добрива – 1,6 млн дол.США, вата – 1,1 млн дол.США, продукти неорганiчної хiмiї – 1,07 млн дол.США та екстракти дубильнi – 0,8 млн дол. США.

Перспективними сферами українсько-саудівського співробітництва є сільське господарство, ІТ, енергетика (нафтогазова сфера, відновлювані джерела енергії та їх розвиток), будівництво (інфраструктурні проєкти), транспорт (повітряний, морський, міський) та машинобудування. Водночас важливим є залучення українських технологій до Королівства, а також поєднання можливостей України та КСА з метою реалізації спільних проектів на території двох держав, а також третіх країн.

У вересні 2018 р. саудівська компанія «Saudi Agricultural and Livestock Investment Co.», засновником якої є суверенний Публічний інвестиційний фонд КСА, уклала угоду про придбання вітчизняного агрохолдингу «Мрія», що стало одним з найбільших інвестиційних контрактів в аграрному секторі за всю історію незалежності України, а також засвідчило важливість України для забезпечення продовольчої безпеки Королівства.

У вересні 2020 року вперше за останні 12 років Саудівська Аравія придбала в Україні 60 тис. тон пшениці через компанію «SALIC», яка виграла оголошений Саудівською зерновою організацією тендер, що свідчить про серйозні інвестиційні наміри КСА, зокрема в аграрному секторі. У 2021 році обсяг придбаної Саудівською Аравією пшениці в Україні склав 121 тис. тон.

У 2018-2019 рр. у м. Київ відбулося два українсько-саудівських інвестиційних форуми на аграрну тематику та розширене спільне засідання Українсько-саудівської ділової ради за участі широкого кола представників бізнесового середовища двох держав.

У період 21-23 листопада 2018 року у м.Київ відбулося Шосте засідання Міжурядової українсько-саудівської комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва. Наразі сторонами опрацьовується питання проведення Сьомого засідання Комісії у 4-ому кварталі 2023 року у м.Ер-Ріяд.

Важливого значення в контексті налагодження й підтримання поставок продукції агропромислового комплексу нашої держави до Королівства набула системна координація та регулярні контакти за лінією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів та Саудівської адміністрації з питань продовольства і лікарських препаратів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux