• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
 • Стара версія
Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Королівством Саудівська Аравія
Опубліковано 26 серпня 2012 року о 13:19

Королівство Саудівська Аравія є одним із найбільш важливих торговельних партнерів України в близькосхідному регіоні.

Товарообіг товарами між Україною та КСА у 2019 році склав 923,80 млн. дол. США. При цьому, на український експорт припало 744,39 млн. дол. США (99,4% від показників 2018 року), імпорт – 174,91 млн. дол. США (93,6 %). Позитивне для України сальдо становило 569,47 млн. дол. США.

Український експорт складався з таких традиційних позицій: зернові культури (27,4%), чорні метали (24,5%), м’ясо та їстівні субпродукти (12,9%), також жири та олії тваринного або рослинного походження (4,1%), залишки і відходи харчової промисловості (3,1%), тютюн і промислові замінники тютюну (2,8%).

Імпорт з Королівства в Україну складали переважно такі позиції: пластмаси та полімерні матеріали (94,6%), а також судна (1,0%), вироби з чорних металів (1,0%), органічні хімічні сполуки (0,9%), реактори ядерні, котли та машини (0,8%), екстракти дубильні (0,7%).

Торгівля послугами в 2019 році: український експорт – 4,23 млн. дол. США, імпорт – 1,12 млн. дол. США, позитивне сальдо – 3,11 млн. дол. США.

Очікується, що подібна структура товарообігу буде зберігатися в найближчій перспективі, передусім, у зв’язку із збереженням зацікавленості саудівської сторони до імпорту з України аграрної продукції (зокрема, ячменю і пшениці), а також виробів з чорного металу.

Перспективними для українсько-саудівської співпраці є напрямки енергетики (нафтогазова сфера, відновлювані джерела енергії і їх розвиток), будівництво (інфраструктурні проекти), транспорт (повітряний, морський, міський), водне господарство (ЖКГ), машинобудування. Водночас, важливим питанням також вбачається залучення українських технологій до Королівства, як і поєднання можливостей України та КСА з метою реалізації спільних проектів на території двох держав, а також третіх країн.

Саудівські підприємці та компанії продовжують достатньо активно діяти на напрямі виходу на український аграрний ринок. У вересні 2018 року провідна саудівська компанія «Saudi Agricultural and Livestock Investment Co.» (SALIC), засновником якої є суверенний Публічний інвестиційний фонд КСА, через дочірню британську структуру уклала угоду про придбання вітчизняного агрохолдингу «Мрія», що стало найбільшим контрактом в аграрному секторі за всю історію незалежності України, а також засвідчило важливість України для забезпечення продовольчої безпеки Королівства.

При цьому, діяльність SALIC (у консорціумі «United Farmers Holdings», спільно створеному разом з іншими компаніями «Almarai daily company» та «Saudi Grains and Fodder Holding») розпочалася в нашій державі в 2013 році шляхом придбання британської компанії «Continental Farmers Group». Консорціум взяв в оренду до 45 тис. угідь на території Львівської та Тернопільської областей, вирощуючи пшеницю, ячмінь, картоплю, зернові олійні культури, цукровий буряк. У 2018 році після купівлі акцій своїх партнерів по консорціуму «United Farmers Holdings» та поглинання агрохолдингу «Мрія» загальний земельний банк компанії SALIC в Україні зріс до близько 200 тис. га угідь.

Важливого значення у розрізі налагодження і підтримання поставок продукції агропромислового комплексу нашої держави до Королівства набула системна координація та регулярні контакти по лінії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів та Саудівської адміністрації з питань продовольства і лікарських препаратів.

Перспективною сферою двостороннього співробітництва є літакобудування. В останні роки ДП «Антонов» разом із Науково-технічним містечком ім. Короля Абдулазіза (KACST) та саудівською компанією «TAQNIA Aeronautics» було розроблено багатоцільовий транспортний літак-демонстратор АН-132D. До реалізації такого проекту залучалися підприємства авіаційної галузі України та провідні компанії-постачальники авіаційної промисловості світу. 20 грудня 2016 року в Україні пройшла урочиста церемонія викочування літака АН-132D за участі Президента України П.Порошенка та великої делегації саудівських фахівців на чолі з головою Науково-технічного містечка ім. Короля Абдулазіза принцом Туркі бін Саудом, а 31 березня 2017 року – перше підняття літака в повітря. Подальша демонстрація літака відбулася у рамках міжнародних авіашоу в Франції та ОАЕ.

Упродовж 2018-2019 років в. м. Київ відбулися Перший та Другий українсько-саудівські інвестиційні форуми в аграрній сфері, а також розширене засідання Українсько-саудівської ділової ради за участі широкого кола представників бізнесового середовища двох держав.

У контексті просування продукції вітчизняних виробників харчової продукції на саудівський ринок у листопаді 2019 року відбулася перша Експортна місія українських виробників товарів в м. Джидда.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux