Упродовж останнього десятиліття робота Посольства України в Королівстві Саудівська Аравія на гуманітарному напрямку, в основному, зосереджувалася на таких завданням як пропагування проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012, забезпечення участі представників КСА у Міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще!» у 2011-2013 роках, відкриття прямого повітряного сполучення у 2021 р., удосконалення відповідної договірно-правової бази двосторонніх відносин, налагодження співробітництва у таких областях як медицина, вища освіта, спорт, культура та туризм.
Напрям охорони здоров’я останнім часом набув більш актуального характеру через активізацію роботи щодо виходу на саудівський ринок медичних послуг Міжнародної клініки відновного лікування (м. Трускавець) на чолі з її директором проф. В.І.Козявкіном, котрий у 2016-2018 роках неодноразово відвідував Королівство, зокрема для участі в Третій міжнародній виставці для осіб з особливими потребами та П’ятій міжнародній конференції з питань інвалідності та реабілітації, проведення переговорів по лінії одних з найбільших місцевих комплексів медично-соціального характеру у сфері медичної реабілітації та фізіотерапії – Містечка гуманітарних послуг імені Султана бін Абдулазіза та Асоціації дітей-інвалідів КСА. Візити генерального директора Міжнародної клініки відновного лікування проф. В.І.Козявкіна у значній мірі сприяли розширенню обізнаності фахової аудиторії Королівства (особливо з огляду на відвідання України у 2017 році фахівцями МОЗ КСА у галузі реабілітації та фізіотерапії) з розробленою ним методикою лікування, яка набула визнання на міжнародному рівні.
Співпраця між Україною та КСА у сфері освіти обмежується наданням послуг у навчанні невеликої кількості саудівських підданих (до кількох десятків) у закладах вищої освіти України. Проблемним питанням на згаданому напрямі залишається невизнання в КСА дипломів медичних закладів України (виданих після 29 грудня 2008 року).
Водночас, важливого значення набуло проведення у квітні 2018 року спільно організованого Дипломатичною академією України ім. Г.Удовенка при МЗС України та Інститутом дипломатичних досліджень МЗС КСА ім. принца Сауда Аль-Файсала круглого столу під назвою «Українсько-саудівські взаємини. Регіональні проблеми» з нагоди 25-річчя дипломатичних відносин між двома державами.
У квітні 2019 року в м. Київ перебувала делегація Міжнародного центру сприяння арабській мові ім. Короля Абдалли, відвідавши Київський національний університет ім. Т.Шевченка та Таврійський національний університет ім. В.Вернадського, а також делегація Саудівського географічного товариства, уклавши меморандум про співпрацю в науковій і освітній сфері з Географічним факультетом Київського національного університету ім. Т.Шевченка.
Важливим напрямом гуманітарного співробітництва є сфера туризму, з огляду на досить суттєву зацікавленість саудівських громадян у відвіданні України з метою відпочинку та отримання кваліфікованого та відносно недорогого медичного обслуговування. Позитивною у цьому плані стала запроваджена лібералізація візового режиму для громадян КСА та України з боку офіційних Києва та Ер-Ріяду. Окремим різновидом туризму релігійного спрямування залишається хадж (паломництво) українських мусульман (близько 125 в 2019 році) до розташованих на території Королівства головних ісламських святинь – міст Мекка та Медина.
У лютому 2018 року Посольство України вперше взяло участь у найбільш знаковій події культурно-соціального життя КСА – 32-му щорічному фестивалі національної спадщини і культури «Аль-Дженадрія», представивши у рамках вітчизняного павільйону головні туристичні маршрути України, надбання її культури та економічно-інвестиційні можливості, тоді як в грудні 2018 року згаданий фестиваль в статусі почесних гостей відвідала делегація провідних арабістів України – представників Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Інституту сходознавства ім. А.Ю.Кримського, де, зокрема, були особисто прийняті Королем КСА Салманом бін Абдулазізом та відвідали провідні культурні та аналітично-дослідницькі інституції Королівства (Центр досліджень та інтелектуальної комунікації, Літературний клуб м. Ер-Ріяд).
З метою популяризації в Саудівській Аравії історії України у 2018-2019 років у рамках щорічного дипломатичного кінофестивалю «Вибір Посла» (проходить за ініціативи та підтримки дипмісії Індії в м. Ер-Ріяд) відбувся публічний показ стрічок «Гіркі жнива» і «Хайтарма», а також забезпечено переклад на арабську мову підготовленої Українським інститутом національної пам’яті брошури «Україна 1932-1933. Геноцид голодом».
У контексті останніх соціально-економічних перетворень в Саудівській Аравії дедалі поширенішого характеру набуває практика її відвідання мистецькими колективами, експертними групами та представниками ЗМІ з іноземних країн, у тому числі з України. У березні 2019 року вітчизняна делегація взяла участь у міжнародному культурно-спортивному етнофестивалі «Всесвіт кочівників», що проходив у рамках «Фестивалю верблюдів ім. Короля Абдулазіза».
Перспективним у гуманітарній площині є подальше налагодження взаємодії на рівні спортивних федерацій та організацій України та Саудівської Аравії. У цьому контексті можна відзначити проведення товариського поєдинку між національними футбольними збірними обох держав у березні 2018 року, так і проведені й анонсовані саудівськими мас-медіа упродовж 2019 року навчальні збори спортсменів національних збірних Королівства з бадмінтону, стрибків у воду і фехтування в Україні.
У 2022-2023 рр. культурний напрямок роботи дипустанови був зосереджений на просуванні ініціативи Першої леді України О.В.Зеленської "Українська книжкова поличка", яка передбачає поширення української літератури в оригіналі та перекладах у провідних бібліотеках світу. Примірники видатних українських поетів та письменників були розміщенні у книжкових фондах Національної бібліотеки ім. Короля Фагда та Університету ім. Короля Сауда (м.Ер-Ріяд).
Українська громада в КСА нараховує близько 2200 осіб. Об’єднання українців відсутні.