• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
 • Стара версія
Торговельно-економічне та культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Султанатом Оман
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Торговельно-економічне співробітництво:

Торговельно-економічне співпраця між Україною і Султанатом відзначається досить суттєвим потенціалом торговельного обігу та водночас нестабільною динамікою його розвитку.

Товарообіг між Україною та Оманом у 2019 році склав 89,1 млн. дол. США. При цьому, на український експорт припало 79,45 млн. дол. США (134,4% від показників 2018 року), імпорт – 9,64 млн. дол. США (136,6%). Позитивне для України сальдо склало 69,81 млн. дол. США.

Український експорт складався, головним чином, з таких товарних позицій як чорні метали (35,8%), жири та олії тваринного або рослинного походження (33,5%), м’ясо та їстівні субпродукти (18,3%), молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед (4,2%); зернові культури (2,5%). Основу імпорту з Оману в Україну склали пластмаси, полімерні матеріали (68,2%), добрива (28,3%), вироби з каменю, гіпсу, цементу (2,1%).

Торгівля послугами в 2019 році: український експорт – 2,61 млн. дол. США, імпорт – 0,1 млн. дол. США, позитивне сальдо – 2,51 млн. дол. США.

Структура вітчизняного експорту потребує в цілому розширення за рахунок номенклатури товарів українського походження з високою доданою вартістю. Водночас, оманська сторона зацікавлена в імпорті з нашої держави, окрім металопродукції, різного металообробного та машинобудівного обладнання, продукції сільського господарства, обладнання для електростанцій, нових технологій з використання водних ресурсів, спеціальної техніки тощо.

Перспективною є участь українських компаній у розвитку транспортної інфраструктури Оману. Це стосується, зокрема, розвитку мережі громадського транспорту у найбільших містах країни (Маскат, Салала), вдосконалення та модернізації портової інфраструктури.

Задля активізації торговельно-економічної взаємодії важливим є закріплення систематичної практики проведення спільних зустрічей під час міжнародних форумів і бізнес-заходів на територіях обох країн. Зокрема, у цьому контексті відбулися переговори заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Н.Микольської з Віце-президентом ТПП Султанату Р.Ас-Салехом у рамках роботи Сьомої щорічної інвестиційної зустрічі (2017 рік, м. Дубай), зустрічі Посла України В.В.Вахрушева із керівним складом ТПП Оману (2017-2020 роки, м. Маскат), Президента ТПП України Г.Чижикова з Головою Ради правління ТПП Оману К.Аль-Юсефом (2020 рік, м. Маскат).

У грудні 2018 року в м. Маскат відбулася Перша експортна місія українських виробників товарів в Омані, до складу якої увійшли 11 вітчизняних компаній, які представили продукцію харчової промисловості, ветеринарні препарати, предмети медичної гігієни та домашнього вжитку. Крім того, у квітні та жовтні 2019 року в ТПП України пройшли два українсько-оманських бізнес-форуми за участі делегацій з 42 бізнесменів Оману, котрі ознайомилися з можливостями започаткування співпраці за такими напрямами як аграрний і енергетичний сектори, продукти харчування, будівельна галузь, туристичний бізнес. Окремо представники ділових кіл Султанату відвідали Рівненську та Київську області України.

Культурно-гуманітарне співробітництво:

Делегація Султанату брала участь у заходах, присвячених 75-им роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні, які проводились у листопаді 2008 року в м. Київ.

У 2017 році український журнал іноземної літератури «Всесвіт», у взаємодії з Культурним клубом Султанату, видав окремий випуск, повністю присвячений оманській літературі.

У 2019 році в Інституті філології Київського національного університету імені Т.Шевченка відбулася Четверта міжнародна конференція з історії арабської літератури, почесним гостем на якій виступила відома письменниця з Оману Дж. Аль-Харті – переможець міжнародної Букерівської премії «The Man Booker International Prize 2019».

Про перспективність розвитку співпраці в медичній сфері свідчать контакти по лінії Міжнародної клініки відновного лікування (м. Трускавець) під керівництвом проф. В.І.Козявкіна: у 2018 році українська делегація відвідала Султанат, провівши ряд зустрічей із представниками лікарських товариств, які займаються допомогою дітям з особливими потребами, тоді як в 2019 році з роботою вітчизняної клініки безпосередньо ознайомилася офіційна делегація із Оману.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux