• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
 • Стара версія
Політичні відносини між Україною та Королівством Саудівська Аравія
Опубліковано 08 жовтня 2014 року о 13:17

Історія двосторонніх відносин:

Українсько-саудівські дипломатичні відносини були започатковані 14 квітня 1993 року шляхом підписання відповідного Протоколу під час візиту урядової делегації України на чолі з Прем'єр-міністром України Л.Д.Кучмою до КСА.

У червні 1996 року було відкрито Посольство України в КСА (перший посол – Є.О.Микитенко), тоді як Посольство КСА в Україні розпочало свою діяльність у липні 2009 року (перший посол – Дж. Альхазаль).

Особливого імпульсу розвитку українсько-саудівських відносин надав візит до КСА Президента України Л.Д. Кучми упродовж 17-19 січня 2003 року, у ході якого відбулися переговори Королем Фагдом бін Абдулазізом, Спадкоємним принцом, Віце-прем’єр-міністром, Командувачем Національною гвардією Абдуллою бін Абдулазізом, Міністром закордонних справ принцом Саудом Аль-Файсалом, Міністром промисловості і електроенергетики Г.Ямані, а  також Генеральним секретарем Ради співробітництва арабських держав Затоки А.Аль-Атиєю.

У липні 2004 року в м. Джидда відбулося перше спільне засідання Міжурядової українсько-саудівської комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва. З вітчизняної сторони Комісію очолював Міністр економіки і з питань європейської інтеграції М.І.Деркач, з саудівської сторони – Міністр торгівлі та промисловості Г.Ямані.

Наступні друге-п’яте спільні засідання Комісії відбулися відповідно у лютому 2006 року (м. Київ), у квітні 2008 року (м. Ер-Ріяд), у жовтні 2011 року (м. Київ) та квітні 2017 року (м. Ер-Ріяд). 21-23 листопада 2018 року в м. Київ пройшло Шосте спільне засідання Міжурядової українсько-саудівської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва під головуванням Віце-прем’єр-міністра України П.Розенка та Міністра довкілля, водних ресурсів і сільського господарства КСА А.Аль-Фадлі.

29-30 жовтня 2009 року під час візиту до України заступника Міністра закордонних справ КСА Х.Аль-Джіндана підписано протокол про проведення політичних консультацій між МЗС України та КСА. 26-27 грудня 2011 року відбувся візит до КСА Міністра закордонних справ України К.І. Грищенка.

Міжпарламентські групи дружби «Україна-Саудівська Аравія» та «Саудівська Аравія-Україна» започаткували свою діяльність у 1996 році. Наразі у складі Консультативної Ради Меджліс Аш-Шура КСА діє Четверта депутатська група дружби «КСА-Україна» (11 осіб), тоді як у складі Верховної Ради України було сформовано депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з КСА (22 особи).

У 2009 та 2016 роках з офіційними візитами в м. Ер-Ріяд перебували делегації Верховної Ради України (зокрема, на чолі з Головою Комітету у закордонних справах О.Г.Білорусом), тоді як саудівські парламентарі відвідували м. Київ в 2012 та 2017 роках.

19-21 жовтня 2011 року офіційний візит до нашої держави здійснив Голова Консультативної Ради КСА Абдалла бін Ібрагім Аль Аш-Шейх, у рамках якого провів зустрічі з керівництвом Верховної Ради та МЗС України.

24 січня 2015 року відбувся робочий візит Президента України П.О.Порошенка до КСА, який зустрівся з Королем Салманом бін Абдулазізом для висловлення співчуття у зв’язку зі смертю Короля Абдалли бін Абдулазіза.

31 жовтня – 01 листопада 2017 року Президент України П.О.Порошенко провів офіційний візит до КСА, у рамках якого відбулися зустрічі Глави Української держави з Королем Саудівської Аравії Салманом бін Абдулазізом, Міністром довкілля, водних ресурсів та сільського господарства А.Аль-Фадлі, Керуючим директором Публічного інвестиційного фонду КСА Я.Ар-Румаяном, а також Генеральним секретарем Ради співробітництва арабських держав Затоки А.Аз-Заяні. Окремо пройшла зустріч глав зовнішньополітичних відомств України та КСА П.А.Клімкіна та А.Аль-Джубейра.

У ході візиту було обговорено широке коло питань співробітництва між обома державами в політичній, торговельно-економічній, інвестиційній, військово-технічній та гуманітарній сферах.

Королівство Саудівська Аравія було однією зі 100 держав, які 27 березня 2014 року підтримали резолюцію ГА ООН «Територіальна цілісність України».

У 2015 році Саудівська Аравія виділила Україні 20 млн. дол. США на проект «Укриття» – спорудження нового конфайнменту над зруйнованим у 1986 році четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС (загальна частка КСА у його фінансуванні склала 1,31%).

Контакти на найвищому рівні:

17-19 січня 2003 року – офіційний візит Президента України Л.Д.Кучми до Королівства Саудівська Аравія;

24 січня 2015 року – робочий візит Президента України П.О.Порошенка до Королівства Саудівська Аравія;

31 жовтня - 01 листопада 2017 року – офіційний візит Президента України П.О.Порошенка до Королівства Саудівська Аравія.

Контакти на високому та міжміністерському рівні:

1993 рік – офіційний візит Прем’єр-міністра України;

1996 рік – візит заступника голови Держкомміграції України;

1997 рік – візит Міністра зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України;

2003 рік – візит голови Державної туристичної адміністрації України;

2010 рік – візит делегації Національного космічного агентства України;

2010 рік – візит заступника Міністра оборони КСА;

2011 рік – візит Міністра сільського господарства КСА;

2011 рік – візит Міністра фінансів КСА;

2011 рік – візит Міністр аграрної політики та продовольства України;

2011 рік – офіційний візит голови Консультативної ради КСА;

2011 рік – офіційний візит Міністра закордонних справ України;

2013 рік – візит Міністра аграрної політики та продовольства України;

2013 рік – візит делегації на чолі із заступником Міністра аграрної політики та продовольства України;

2017 рік – візит Міністра аграрної політики та продовольства України;

2018 рік – візит Міністра довкілля, водних ресурсів і сільського господарства КСА;

2019 рік – візит заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України – Торгового представника України;

2019 рік – візит заступника Міністра довкілля, водних ресурсів і сільського господарства КСА;

2020 рік – візит заступника Міністра оборони КСА.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux