• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
 • Стара версія
Політичні відносини між Україною та Королівством Саудівська Аравія
Опубліковано 25 грудня 2022 року о 13:17

Історія двосторонніх відносин:

Українсько-саудівські дипломатичні відносини були започатковані 14 квітня 1993 року шляхом підписання відповідного Протоколу під час візиту урядової делегації України на чолі з Прем'єр-міністром України Л.Д.Кучмою до КСА.

У червні 1996 року було відкрито Посольство України в КСА (перший посол – Є.О.Микитенко), тоді як Посольство КСА в Україні розпочало свою діяльність у липні 2009 року (перший посол – Дж. Альхазаль).

Особливого імпульсу розвитку українсько-саудівських відносин надав візит до КСА Президента України Л.Д. Кучми упродовж 17-19 січня 2003 року, у ході якого відбулися переговори Королем Фагдом бін Абдулазізом, Спадкоємним принцом, Віце-прем’єр-міністром, Командувачем Національною гвардією Абдуллою бін Абдулазізом, Міністром закордонних справ принцом Саудом Аль-Файсалом, Міністром промисловості і електроенергетики Г.Ямані, а  також Генеральним секретарем Ради співробітництва арабських держав Затоки А.Аль-Атиєю.

У липні 2004 року в м. Джидда відбулося перше спільне засідання Міжурядової українсько-саудівської комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва. З вітчизняної сторони Комісію очолював Міністр економіки і з питань європейської інтеграції М.І.Деркач, з саудівської сторони – Міністр торгівлі та промисловості Г.Ямані.

Наступні друге-п’яте спільні засідання Комісії відбулися відповідно у лютому 2006 року (м. Київ), у квітні 2008 року (м. Ер-Ріяд), у жовтні 2011 року (м. Київ) та квітні 2017 року (м. Ер-Ріяд). 21-23 листопада 2018 року в м. Київ пройшло Шосте спільне засідання Міжурядової українсько-саудівської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва під головуванням Віце-прем’єр-міністра України П.Розенка та Міністра довкілля, водних ресурсів і сільського господарства КСА А.Аль-Фадлі.

29-30 жовтня 2009 року під час візиту до України заступника Міністра закордонних справ КСА Х.Аль-Джіндана підписано протокол про проведення політичних консультацій між МЗС України та КСА. 26-27 грудня 2011 року відбувся візит до КСА Міністра закордонних справ України К.І. Грищенка.

Міжпарламентські групи дружби «Україна-Саудівська Аравія» та «Саудівська Аравія-Україна» започаткували свою діяльність у 1996 році. Наразі у складі Консультативної Ради Меджліс Аш-Шура КСА діє Четверта депутатська група дружби «КСА-Україна» (11 осіб), тоді як у складі Верховної Ради України було сформовано депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з КСА (22 особи).

У 2009 та 2016 роках з офіційними візитами в м. Ер-Ріяд перебували делегації Верховної Ради України (зокрема, на чолі з Головою Комітету у закордонних справах О.Г.Білорусом), тоді як саудівські парламентарі відвідували м. Київ в 2012 та 2017 роках.

19-21 жовтня 2011 року офіційний візит до нашої держави здійснив Голова Консультативної Ради КСА Абдалла бін Ібрагім Аль Аш-Шейх, у рамках якого провів зустрічі з керівництвом Верховної Ради та МЗС України.

24 січня 2015 року відбувся робочий візит Президента України П.О.Порошенка до КСА, який зустрівся з Королем Салманом бін Абдулазізом для висловлення співчуття у зв’язку зі смертю Короля Абдалли бін Абдулазіза.

31 жовтня – 01 листопада 2017 року Президент України П.О.Порошенко провів офіційний візит до КСА, у рамках якого відбулися зустрічі Глави Української держави з Королем Саудівської Аравії Салманом бін Абдулазізом, Міністром довкілля, водних ресурсів та сільського господарства А.Аль-Фадлі, Керуючим директором Публічного інвестиційного фонду КСА Я.Ар-Румаяном, а також Генеральним секретарем Ради співробітництва арабських держав Затоки А.Аз-Заяні. Окремо пройшла зустріч глав зовнішньополітичних відомств України та КСА П.А.Клімкіна та А.Аль-Джубейра. У ході візиту було обговорено широке коло питань співробітництва між обома державами в політичній, торговельно-економічній, інвестиційній, військово-технічній та гуманітарній сферах.

Королівство Саудівська Аравія було однією зі 100 держав, які 27 березня 2014 року підтримали резолюцію ГА ООН «Територіальна цілісність України».

У 2015 році Саудівська Аравія виділила Україні 20 млн. дол. США на проект «Укриття» – спорудження нового конфайнменту над зруйнованим у 1986 році четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС (загальна частка КСА у його фінансуванні склала 1,31%).

13.04.2022 Хранитель Двох Святинь Король Саудівської Аравії Салман бін Абдулазіз Аль Сауд доручив Центру порятунку та гуманітарної допомоги імені Короля Салмана (King Salman Humanitarian Aid and Relief Center) надати невідкладну гуманітарну допомогу у розмірі 10 млн дол. США для тимчасово переміщених осіб України (надання прихистку та медичного забезпечення).

15.10.2022 керівництво КСА оголосило про виділення додаткового пакету гуманітарної допомоги в розмірі 400 млн дол. США.

Контакти на найвищому рівні:

17-19 січня 2003 року – офіційний візит Президента України Л.Д.Кучми до Королівства Саудівська Аравія;

24 січня 2015 року – робочий візит Президента України П.О.Порошенка до Королівства Саудівська Аравія;

31 жовтня - 01 листопада 2017 року – офіційний візит Президента України П.О.Порошенка до Королівства Саудівська Аравія;

03 березня, 22 вересня та 14 жовтня 2022 р. – телефонні розмови між Президентом України В.О.Зеленським та Спадкоємним принцом, Прем’єр-міністром КСА Мухаммадом бін Салманом Аль Саудом.

19 травня 2023 року (м. Джидда)  - візит Президента України В.О.Зеленського до КСА з метою участі у 32-му саміті Ліги арабських держав у якості почесного гостя. 

09 вересня, 23 жовтня та 27 листопада 2023 року - телефонні розмови між Президентом України В.О.Зеленським та Спадкоємним принцом, Прем’єр-міністром КСА Мухаммадом бін Салманом Аль Саудом.

27 лютого 2024 року – робочий візит Президента України В.Зеленського до КСА.

08 травня 2024 року -  телефонна розмова між Президентом України В.О.Зеленським та Спадкоємним принцом, Прем’єр-міністром КСА Мухаммадом бін Салманом Аль Саудом.

12 червня 2024 року - візит Президента України В.Зеленського до КСА.

Контакти на високому та міжміністерському рівні:

1993 рік – офіційний візит Прем’єр-міністра України;

1996 рік – візит заступника голови Держкомміграції України;

1997 рік – візит Міністра зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України;

2003 рік – візит голови Державної туристичної адміністрації України;

2010 рік – візит делегації Національного космічного агентства України;

2010 рік – візит заступника Міністра оборони КСА;

2011 рік – візит Міністра сільського господарства КСА;

2011 рік – візит Міністра фінансів КСА;

2011 рік – візит Міністр аграрної політики та продовольства України;

2011 рік – офіційний візит голови Консультативної ради КСА;

2011 рік – офіційний візит Міністра закордонних справ України;

2013 рік – візит Міністра аграрної політики та продовольства України;

2013 рік – візит делегації на чолі із заступником Міністра аграрної політики та продовольства України;

2017 рік – візит Міністра аграрної політики та продовольства України;

2018 рік – візит Міністра довкілля, водних ресурсів і сільського господарства КСА;

2019 рік – візит заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України – Торгового представника України;

2019 рік – візит заступника Міністра довкілля, водних ресурсів і сільського господарства КСА;

2020 рік – візит заступника Міністра оборони КСА;

2021 рік - візит Міністра аграрної політики та продовольства України.

2023 рік - візит Міністра закордонних справ КСА.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux