Ваш відгук щодо консульського обслуговування можливо залишити, зокрема, використавши розміщений на титульній сторінці веб-порталу МЗС банер «Ваш відгук про роботу українського консула» або звернувшись за електронною адресою до Департаменту консульської служби МЗС України [email protected].
Бажано заздалегідь з’ясувати, через вебсторінку МЗС, до зони відповідальності якої дипломатичної установи України за кордоном належить країна подорожі. У головному меню сайту оберіть розділ «Посольства та консульства», далі – «Дипломатичні установи».
У переліку «Почесні консульства України» можна перевірити, чи діє в даній країні офіс Почесного консульства України. Пріоритетом для Почесного консульства України є надання безоплатної консульської допомоги громадянам консультативного характеру та при потраплянні в надзвичайні ситуації.
Радимо також ознайомитися з інформацією розділу «Поради подорожнім».
При необхідності ви можете звернутися за телефоном «гарячої лінії» МЗС: +380 44 238 16 57.
В консульській сфері від них очікується, зокрема, надання безоплатної консультаційної допомоги нашим співвітчизникам, сприяння в організації виїзних консульських обслуговувань штатними дипломатами в місцях компактного проживання громадян України, відвідання наших співвітчизників у місцях позбавлення волі та лікарнях, залучення адвокатів в інтересах громадян України, надання їм, в разі потреби, матеріальної та логістичної допомоги за форс-мажорних обставин тощо.
ВАЖЛИВО! Почесні консули України за кордоном не мають повноважень вчиняти консульські дії, що є компетенцією виключно штатних консульських установ або підрозділів посольств України.
Виїзне консульське обслуговування полягає у здійсненні консульськими посадовими особами прийому громадян України з консульських питань поза межами закордонної дипломатичної установи України на території її консульського округу у термін та місці, визначені відповідно до графіка проведення виїзних консульських обслуговувань.
Доцільність здійснення та періодичність проведення виїзного консульського обслуговування визначаються щорічно на підставі аналізу звернень громадян України та відповідно до таких критеріїв:
Корисну інформацію громадянам України: для тих, хто повертається до України після тривалого перебування за кордоном – завантажити у вигляді інформаційної брошури.
Всі громадяни України, які того потребують, безвідносно до статусу і мети їхнього перебування за кордоном.
Видатки за надання лікарської допомоги надає виключно страхова компанія, з якою укладено відповідний договір страхування. Надійність страхової компанії гарантує допомогу у випадку потрапляння у скрутне становище за кордоном внаслідок отримання травм або важкого захворювання. Законодавство України не передбачає можливості відшкодування за рахунок коштів державного бюджету витрат, пов’язаних із лікуванням громадян України під час їх перебування за кордоном. У разі відсутності договору страхування, всі зазначені витрати оплачуватимуться постраждалим (важкохворим) особисто або його родиною. Страхування туристів (медичне та від нещасного випадку) є обов’язковою вимогою Закону України «Про туризм».
У випадку госпіталізації, окрім дій, передбачених укладених вами договором про страхування, необхідно, за бажанням та за першої можливості, повідомити про госпіталізацію (особисто, через працівників госпіталю, рідних і знайомих) Посольство (консульство) України в іноземній країні. Консульська посадова особа зможе надати вам допомогу у взаємодії з вашим страховиком (його агентом в країні перебування), адміністрацією госпіталю, представниками компетентних органів іноземної країни, якщо ваша травма стала наслідком дій чи бездіяльності інших осіб, та надасть вам сприяння у отриманні компенсацій, якщо вони передбачені законодавством іноземної країни.
Якщо ви отримали травму внаслідок злочинних дій третіх осіб (грабіж чи розбій), нещасних випадків або аварій, керівник закордонної дипломатичної установи України може прийняти рішення про оплату вартості послуг вашого перевезення до України. Таке рішення приймається виключно за умови відсутності можливості здійснити перевезення коштом страхової компанії, а також відсутності у вас та вашої родини коштів для самостійної оплати вартості перевезення.
Для одержання відповідної допомоги громадяни України особисто або через своїх законних представників звертаються до закордонної дипломатичної установи з письмовою заявою. Рішення про надання зазначеної допомоги приймається керівником закордонної дипломатичної установи за умови подання заявником документів, які підтверджують, що постраждалий є громадянином України, та документів, виданих компетентними органами держави перебування на підтвердження фактів, викладених у письмовій заяві, які засвідчують необхідність надання допомоги.
Оскільки допомога надається тільки громадянам України, для прискорення підтвердження вашої належності до громадянства України, рекомендуємо мати при собі, а також залишити рідним в Україні копії паспортів громадянина України, громадянина України для виїзду за кордон або інших документів, що підтверджують ваше громадянство.
Розгляд вказаного питання здійснюється за заявою найближчих за ступенем спорідненості родичів потерпілого (дружини, повнолітніх дітей (рідних або усиновлених), рідних братів та сестер тощо) та на підставі документів, що засвідчують особисті родинні стосунки з потерпілим, і підтверджують неспроможність родичів здійснити оплату вартості послуг з транспортування важкохворого в Україну за власний рахунок (довідка про склад сім’ї, довідки про розмір доходів хворого та членів його родини тощо). Вищезазначені документи мають бути видані виключно уповноваженими органами та установами України.
Тарифи консульського збору, що справляються за вчинення консульських дій за кордоном, встановлені Положенням про консульський збір України.
Тарифи консульського збору, що справляються за оформлення віз для в'їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, встановлюються Правилами оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію.
У разі, якщо іноземна держава справляє за оформлення віз для громадян України консульський збір, що перевищує розмір тарифної ставки консульського збору, встановленої Правилами оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, закордонні дипломатичні установи за оформлення віз громадянам такої держави справляють консульський збір з урахуванням принципу взаємності за погодженням з МЗС.
Оплата консульського збору за вчинення консульської дії здійснюється в безготівковий спосіб (В Королівстві Саудівська Аравія можлива сплата через термінал в приміщені Посольства або під час Виїзного консульського обслуговування - ВИКЛЮЧНО МІСЦЕВОЮ ПЛАТІЖНОЮ СИСТЕМОЮ "MADA CARD" або банківським переказом. Документ про підтвердження оплати консульського збору з урахуванням практики держави місцезнаходження має містити інформацію про сплачену суму, дату видачі, найменування або реквізити банківської установи ЗДУ та, як правило, інформацію щодо платника, виду/типу консульської дії і бути номерним.
Щодо випадків сплати консульського збору, які потребують додаткового роз’яснення:
Консульська дія вчиняється в терміновому порядку за бажанням заявника у разі можливості її вчинення у такому порядку.
У разі вчинення консульської дії в терміновому порядку консульський збір справляється у подвійному розмірі, якщо інше не передбачено законодавством України.
Від сплати консульського збору за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон звільняються особи, які не досягли 16-річного віку.
Заявникам повертається лише помилково або надмірно сплачена сума консульського збору за умови подання заяви про повернення коштів протягом року з дня зарахування (сплати) консульського збору до державного бюджету.
Повернення здійснюється спеціалістом з фінансових питань або відповідальною особою на підставі заяви платника, підтвердження про сплату консульського збору та письмового дозволу керівника закордонної дипломатичної установи.
Відповідно до пункту 29 Правил оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, у разі відмови консульської посадової особи закордонної дипломатичної установи в оформленні візи іноземцю консульський збір не повертається.
1. Які документи потрібно подати для реєстрації набуття дитиною громадянства України за народженням?
Для оформлення набуття громадянства України за народженням особою, батьки (один із них) якої на момент її народження були громадянами України один з її батьків подає такі документи:
а) заяву про оформлення набуття особою громадянства України за народженням,
б) свідоцтво про народження особи;
в) копію паспорта громадянина України або іншого передбаченого статтею 5 Закону документа, що підтверджує факт перебування одного з батьків особи у громадянстві України на момент її народження.
Довідка про реєстрацію особи громадянином України видається безкоштовно в одному примірнику і лише один раз. Повторна реєстрація не допускається.
У випадку втрати, пошкодження, вилучення тощо вказаного документа, закордонною дипломатичною установою оформлюється довідка на підтвердження факту раніше здійсненої реєстрації, із зазначенням повних вихідних реквізитів попередньої довідки.
Детальна інформація у розділі "Громадянство України".
2. В мене народилася дитина на території КСА, Оману або Ємену та їй було оформилено свідоцтво про народження місцевого зразка. Що тепер необхідно для того, щоб оформити українське свідоцтво про народження?
У разі реєстрації народження дитини компетентними органами іноземної держави, повторна реєстрація народження в Посольстві України не здійснюється. Іноземне свідоцтво про народження визнається дійсним на території України за умови засвідчення документа в установленому порядку (КСА та Оман - Апостиль, Ємен -легалізація), а також засвідчення вірності перекладу свідоцтва на українську мову в Посольстві України в Саудівській Аравії.
3. Чи потрібно моєму чоловікові-іноземцю оформлювати нотаріальну заяву-згоду про те, що він не заперечує проти виїзду нашої дитини з України в КСА чи будь-яку іншу країну?
Якщо чоловік є іноземцем, про що є відповідний запис у свідоцтві про народженні дитини, то виїзд з території України дитини у супроводі матері здійснюється без нотаріально засвідченої згоди батька.
4. Які документи необхідні для оформлення візи?
Вичерпна інформація щодо типів, строків та необхідних документів для оформлення візи в Україну опублікована у розділі "Оформлення віз".
5. Які документи потрібні для оформлення у Посольстві довіреності про надання повноважень представникові для застосування в Україні?
- оригінал та копія дійсного паспорта громадянина України для виїзду за кордон,
- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код),
- копію паспорта громадянина України особи, якій Ви плануєте надати повноваження за довіреністю,
- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) особи, якій надаються повноваження за довіреністю.
6.Чи можу я оформити новий закордонний паспорт в Посольстві України в КСА?
Так, можете у разі наявності підстав для його оформлення та необхідного переліку документів.
У разі оформлення нового біометричного закордонного паспорта, старий паспорт може бути повернуто заявнику за умови надання відповідної заяви про залишення паспорта та після анулювання старого паспортного документа.
Кількість закордонних паспортів "на руках" не може перевищувати 2. (у т.ч. тих, строк дії яких закінчився). Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати при подачі документів на оформлення нового паспорта.
Детальна інформація доступна у розділі "Паспортні дії"
7. Чи можливо одружитися з іноземцем в Посольстві?
Ні. Чинним законодавством України не передбачено можливість укладання шлюбу між громадянином України та іноземцем. Натомість, у разі реєстрації шлюбу з іноземцем в компетентних органах інозмної країни, Ви можете засвідчити свідоцтво про шлюб та його переклад на українську мову з метою подальшого визнання та використання на території України.
8. В мене закінчується строк дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Я не хочу оформлювати новий, а хочу продовжити строк дії старого паспорта. Чи можна це зробити?
Процедура продовження строку дії закордонного паспорта є тимчасовою, запровадженою на час дії воєнного стану плюс один рік з дня його припинення.
Ця процедура у першу чергу орієнтована на громадян, які вимушено залишили Україну у зв’язку із військовими діями та/або повертаються в Україну в терміновому порядку.
За першої можливості радимо оформити новий закордонний паспорт.
Важливо: плануючи придбання авіаквитка або подачу документів до іноземної консульської установи на отримання візи обов’язково попередньо проконсультуйтесь щодо можливості використання для цих цілей закордонного паспорта із продовженим строком дії.
Подавати документи на продовження паспорта можливо не раніше, ніж за 2 місяці до закінчення строку його дії.
Детальна інформація розміщена у розділі "Паспортні дії".
9. Я одружилася та змінила прізвище. На даний час я перебуваю на території КСА і хочу оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон на нове прізвище. Чи можна це зробити через Посольство?
Громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном та змінили прізвище, можуть оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон виключно за умови надання паспорта громадянина України («внутрішнього паспорта»), переоформленого на нове ім`я (прізвище).
10. Я подав документи на оформлення закордонного паспорта в Україні. Чи зможу я отримати новий закордонний паспорт в іншій дипломатичній уставнові України?
Так. Якщо ви перебуваєте за кордоном й не встигли свого часу отримати замовлений у підрозділі Державної міграційної служби закордонний паспорт чи ID-картку, відтепер можливо отримати ці документи через закордонні дипломатичні установи України. Детальна інформація опублікована у розділі "Паспортні дії" за посиланням: https://saudiarabia.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pass/mail
11.Чи можливо прискорити оформлення закордонного паспорта?
Враховуючи, що оформлення паспорти громадянина України для виїзду за кордон виготовляюьтся на території України, Посольство не може прискорити їх оформлення. Водночас, Ви маєте можливість замовити кур'єрське експер-доставлення виготовленого в Україні нового паспортного документа. Детальна інформація розміщена за посиланням: https://saudiarabia.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pass/port/delivery
12. Як перевірити стан виготовлення паспорта?
По завершенню подання документів на оформлення закордонного паспорта у закордонній дипломатичній установі заявник отримує довідку з індивідуальним номером (ідентифікатором сесії), за допомогою якого здійснюється перевірка стану виготовлення паспорта на вебпорталі МЗС України.
Просимо зауважити, що статус "Документ виготовлено" не означає, що документ готовий до видачі. Паспорт можна отримати тільки якщо на сайті вказано, що "Документ прибув до ЗДУ".
13. Чи потрібно записуватися онлайн для відвідування Посольства?
Так, з 01.08.2020 консульський прийом відбувається за онлайн-записом
14. Які тарифи консульського збору?
Чинні тарифи консульського збору опубліковані в розділі "Тарифи консульського збору"
15. Чи можлива сплата консульського збору готівкою?
Ні. Сплата за консульський збір має відбуватися виключно в безготівковій формі:
- через банківський термінал в Посольстві або під час виїзного консульського обслуговування (виключно mada card );
- шляхом банківського переказу з подальшим наданнями квитанції про сплату консульського збору.
Детальна інформація опублікована в розділі "Тарифи консульського збору"
16. Куди звертатися у разі виникнення трудового спору між роботодавцем та робітником-громадянином України на території Саудівської Аравії?
Уповноваженим органом на території КСА щодо вирішення трудових спорів (у т.ч. з питань невиплат зарплатні, відмови в трансфері іками, наданні відпусток, оформлення виїзних віз тощо) є офіс з питант праці при Міністерстві трудових ресурсів та соціального розвитку КСА (Ministry of Human Resources and Social Development).
Чинним законодавством КСА передбачено досудовий розгляд справ через онлайн-систему "Widdi".
17. Де можна отримати інформацію щодо порад подорожуючим?
Відповідна інформація розміщена на веб-сторінці Посольства України в КСА в Розділі "Поради подорожуючим".
18. Де можна отримати інформацію щодо умов в'їзду в Саудівську Аравію, Оман чи Ємен?
Корисну та регулярно оновлювану інформацію щодо подорожей до різних країн світу Ви можете отримати на веб-сторінці "ІНТЕРАКТИВНА КАРТА СВІТУ: Корисна інформація для громадян України, які планують виїжджати за кордон"
19. Який графік роботи Консульського відділу Посольства?
20. Як діяти у разі потрапляння у надзвичайну ситуацію?
У разі подій надзвичайного характеру за участю громадян України дипломатичні та консульські установи України вживають заходів оперативного реагування з метою забезпечення надання необхідної допомоги фізичним та юридичним особам України за кордоном та інформують про це усіх, кого це стосується в Україні.
У випадках затримання, арешту, смерті, потраплання у надзвичайну ситуацію, що загрожує життю або здоров'ю, у т.ч. під час стихійних явищ громадянина України на території Королівства Саудівська Аравія, Султанату Оман чи Єменської Республіки, СЛІД НЕВІДКЛАДНО звертатися на цілодобову «гарячу лінію Посольства» за номером телефону +966505220193.
З усіх інших питань слід звертатися у робочий час за номером телефону +966114503685 або на електронну адресу Посольства: [email protected]
21. Чи може Посольство оформити візу в Саудівську Аравію, Оман, Ємен, або будь-яку іншу країну світу?
Ні. До компетенції Посольства України належить лише оформлення в'їзних віз в Україну! Оформлення віз в інші країни світу належить до виключної компетенції МЗС, Посольств та Консульств цих країн!
22. Апостиль чи Легалізація?
- Саудівська Аравія
07.12.2022 в Королівстві Саудівська Аравія набрала чинності Конвенція від 05 жовтня 1961 року про скасування вимоги легалізації іноземних офіційних документів (Конвенція про апостиль).
Відтак, починаючи з 07.12.2022 для використання документів, виданих на території України достатнім є наявність штампу Апостиль. (Вчинення консульської легалізації в Міністерстві закордонних справ України, Посольстві України в Королівстві Саудівська Аравія/Посольстві Королівства Саудівська Аравія в Україні, Міністерстві закордонних справ Королівства Саудівська Аравія більше не є потрібним).
19.01.2023 компетентними органами Саудівської Аравії завершено внутрішньодержавні процедури, пов’язані з практичною частиною проставлення штампу Апостиль на документах, виданих на території Королівства.
Нагадуємо, що звернення до Міністерства закордонних справ Королівства Саудівська Аравія в м.Ер-Ріяд, а також її представництв в Східній провінції (м.Даммам), м.Джидда чи м.Медіна з метою вчинення консульської легалізації (проставлення штампу Апостиль) відбувається за попереднім записом: https://www.mofa.gov.sa/en/eservices/Pages/svc51.aspx
УВАГА! У разі, якщо легалізація була вчинена в Міністерстві закордонних справ України (на документах виданих в Україні) або в Міністерстві закордонних справ Королівства Саудівська Аравія (на документах виданих в КСА) до 07.12.2022, Посольством України в Королівстві Саудівська Аравія може бути продовжено процедуру засвідчення документа (проставлення штампу легалізації). Документи, видані після 07.12.2022 не будуть прийматися Посольством для подальшого вчинення легалізації відповідно до вимог та положень Конвенції від 05 жовтня 1961 року про скасування вимоги легалізації іноземних офіційних документів (Конвенції про апостиль).
- Оман
Султанат Оман є державою-учасницею Конвенції від 05 жовтня 1961 року про скасування вимоги легалізації іноземних офіційних документів (Конвенція про апостиль) з 12.05.2011 (Дата набрання чинності 30.01.2012).
Проставлення штампу апостиль на офіційних документах Султанату Оман здійснюється Міністерством закордонних справ (Ministry of Foreign Affairs (Consular Department).
Положення Конвенції не застосовуються до комерційних і митних документів, незалежно від їх типу, походження чи вартості, а також до документів, виданих дипломатичними чи консульськими представництвами. (для таких документів передбачено вчинення консульської легалізації).
- Ємен
Для фізичних осіб
Фізичні особи, власники документів, подають:
- Заяву на вчинення консульської легалізації;
- Оригінал та копію першої сторінки закордонного паспорта з персональними даним; (У разі подання документів на легалізацію представником фізичної особи) доручення, яке повертається отримувачу разом із засвідченими документами.
- Документ, який планується засвідчити (Обов'язковою вимогою є наявність попереднього штампу легалізації Міністерства закордонних справ держави походження документа).
Для юридичних осіб
Юридичні особи подають:
- Заяву на вчинення консульської легалізації;
- Довіреність та лист-звернення від імені юридичної особи за підписом її керівника на адресу Посольства України з проханням легалізувати документи із зазначенням в тексті такого листа: переліку всіх документів, що надсилаються для засвідчення, країни призначення використання документів, що надсилаються для засвідчення, ПІБ представника, уповноваженого на легалізацію документів в Посольстві України в Саудівській Аравії.
- Документ, який планується засвідчити (Обов'язковою вимогою є наявність попереднього штампу легалізації Міністерства закордонних справ держави походження документа).
Просимо врахувати! Королівство Саудівська Аравія та Султанат Оман є державами-учасницями Конвенції про апостиль. Відтак, документи, що мають бути засвідчені шляхом проставлення штампу апостиль, МЗС України, закордонними дипломатичними установами України та МЗС держав-учасниць Конвенції не можуть прийматися для вчинення легалізації. (для використання в державах-учасницях Конвенції).
Детальна інформація опублікована у розділі "Засвідчення документів".
23. Чи можливо отримати довідку про несудимість з України онлайн?
Так. Детальна інформація опублікована за посиланням: https://saudiarabia.mfa.gov.ua/news/shchodo-otrimannya-dovidki-pro-nesudimist
Також, довідку про непритягнення до кримінальної відповідальності можливо отримати через веб-портал або мобільний застосунок "ДІЯ": https://www.facebook.com/ukrembassy.saudiarabia/posts/pfbid02QkVL36ZiAUp7KJiXw77Nh4wykmdYzUS9CytDSFVZdvncgzwx4BHpz4EDsfPAMSixl
Після отримання такого витягу, Ви можете звернутися в Посольство з метою отримання довідки, а також засвідчення вірності перекладу, після чого, у разі наявності такої потреби, легалізувати в МЗС КСА, Оману чи Ємену.
УВАГА! У разі відсутності можливості скористатися описаними вище методами, існує можливість оформлення відповідно запиту шляхом звернення до закордонної дипломатичні установи та заповнення передбаченої анкети на витребування. (термін розгляду складає близько 30 днів).
Анкета для заповнення опублікована у розділі "ПРИКЛАДИ ФОРМ ДЛЯ ЗАПОВНЕННЯ": https://saudiarabia.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/prikladi-form-dlya-zapovnennya-zavantazhiti-mozhna-tut
24. Чи можливо одружитися в Посольстві громадянину України та іноземцю?
Ні. Чинним законодавством України така можливість не передбачена.
Водночас, у разі наявності такої потреби, Ви можете нотаріально засвідчити Вашу заяву про неперебування у шлюбі, засвідчити вірність перекладу необхідних документів або ж засвідчити документ (виключно у випадках легалізації).
25. Чи може Посольство легалізувати документ, виданий МЗС Бахрейну або МЗС іншої країни?
Ні. До повноважень Посольства належить вчинення дій з питань засвідчення лише щодо документів, попередньо засвідчених МЗС України, Саудівської Аравії, Оману чи Ємену (лише щодо легалізації).
26. Чи проставляє Посольство штамп "Апостиль"?
Ні. До компетенції Посольства не належить проставлення штампу "Апостиль".