• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
 • Стара версія
Торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво України з Султанатом Оман
Опубліковано 30 березня 2021 року о 14:24

Торговельно-економічне співробітництво між Україною і Султанатом відзначається досить суттєвим потенціалом торговельного обігу та позитивною динамікою темпів його розвитку.

Товарообіг між Україною та Оманом 2020 року зріс на 18,685 млн. дол. США порівняно з 2019 роком та становив 107,875 млн. дол. США. При цьому на український експорт припало 85,341 млн. дол. США (107,4 % від показників 2019 року), імпорт – 22,533 млн. дол. США (233,6 %). Позитивне для України сальдо становить 62,808 млн. дол. США.

Український експорт складався переважно з таких товарних позицій, як зернові культури (31,9 %), жири та олії тваринного або рослинного походження (25,5 %), чорні метали (19,4 %), готові продукти із зерна (10,7 %), м’ясо та їстівні субпродукти (5,3 %), молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед (1,8 %).

Основу імпорту з Оману до України становили пластмаси, полімерні матеріали (93,9 %), продукти неорганічної хімії (5 %), фармацевтична продукція (0,6 %) та вироби з каменю, гіпсу, цементу (0,5 %).

Торгівля послугами 2020 року: український експорт – 0,289 млн. дол. США, імпорт – 0,02 млн. дол. США, позитивне сальдо – 0,269 млн. дол. США.

Структура вітчизняного експорту потребує в цілому розширення за рахунок номенклатури товарів українського походження з високою доданою вартістю. Водночас оманська сторона зацікавлена в імпорті з нашої держави, окрім металопродукції, різного металообробного та машинобудівного обладнання, продукції сільського господарства, обладнання для електростанцій, нових технологій із використання водних ресурсів, спеціальної техніки тощо.

Перспективною є участь українських компаній у розвитку транспортної інфраструктури Оману. Це стосується, зокрема, розвитку мережі громадського транспорту в найбільших містах країни (Маскат, Салала), вдосконалення та модернізації портової інфраструктури.

У грудні 2018 року в м. Маскат відбулася Перша експортна місія українських виробників товарів в Омані, до якої увійшли 11 вітчизняних компаній, що представили продукцію харчової промисловості, ветеринарні препарати, предмети медичної гігієни та домашнього вжитку.

Крім того, у квітні та жовтні 2019 року в ТПП України пройшли два українсько-оманських бізнес-форуми за участі делегацій із 42 бізнесменів Оману, котрі ознайомилися з можливостями започаткування співпраці за такими напрямами, як аграрний і енергетичний сектори, продукти харчування, будівельна галузь, туристичний бізнес. Окремо представники ділових кіл Султанату відвідали Рівненську та Київську області України.

Задля активізації торговельно-економічної взаємодії важливим є закріплення системної практики проведення спільних зустрічей під час міжнародних форумів і бізнес-заходів на територіях обох країн. Зокрема, у цьому контексті відбулися переговори заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України – торгового представника України Н. Микольської з віце-президентом ТПП Султанату Р. Ас-Салехом у рамках роботи Сьомої щорічної інвестиційної зустрічі (2017 рік, м. Дубай), зустрічей посла України В.В.Вахрушева з керівним складом ТПП Оману (2017-2020 роки, м. Маскат), президента ТПП України Г. Чижикова з головою ради правління ТПП Оману К. Аль-Юсефом (2020 рік, м. Маскат).

Свідченням зацікавленості Києва та Маската в поглибленні торговельної та інвестиційної співпраці в умовах щорічного зростання показників товарообігу стало детальне обговорення зазначеної проблематики під час онлайн-переговорів заступників міністрів закордонних справ України Д. Сеніка та Оману Х. Аль-Харті у листопаді 2020 року. Оманській стороні наголошено на готовності України забезпечити продовольчу безпеку Султанату на тлі розірвання наявних ланцюгів постачання харчової та іншої продукції в умовах глобальної пандемії.

У контексті розширення українсько-оманської договірно-правової бази з торговельно-економічних питань оманською стороною опрацьовується проект міжурядової угоди про уникнення подвійного оподаткування щодо податків на доходи і капітал та запобігання податковим ухиленням і уникненням, щодо якого вітчизняною стороною завершено процедуру внутрішньодержавного погодження.

За даними Державної служби статистики України товарообіг між КСА та Україною у січні 2021 року становив 8,116 млн. дол. США.

При цьому на український експорт припало 7,292 млн. дол. США (105,2 % від показників 2019 року), імпорт – 0,824 млн. дол. США (652,5 %).

З даними Державної митної служби України товарообіг між КСА та Україною у лютому 2021 року становив 16,72 млн. дол. США, при цьому український експорт ‒ 15,16 млн. дол. США, імпорт – 1,56 млн. дол. США.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux