Торговельно-економічне співробітництво між Україною і Султанатом відзначається досить суттєвим потенціалом торговельного обігу та позитивною динамікою темпів його розвитку.
Товарообіг товарами між Україною та Оманом у 2021 р. склав 203,4 млн дол. США, з яких на український експорт припало 187,08 млн дол. США (+119,28% від показників 2020 р.), імпорт – 16,31 млн дол. США (-27,63 %). Позитивне для нашої держави сальдо становило 170,77 млн дол. США.
Основу українського експорту склали такі товарні групи: зернові культури (118,82 млн дол. США; 63,5%), готові продукти із зерна (30,92 млн дол. США; 16,5%), жири та олії тваринного або рослинного походження (18,42 млн дол. США; 9,8%), м’ясо та їстівні субпродукти (5,14 млн дол. США; 2,7%), чорні метали (4,24 млн дол. США; 2,3%), різноманітна хімічна продукція (1,52 млн дол. США; 0,8%) та інші. Основу імпорту з Султанату в Україну склали: пластмаси, полімерні матеріали (14,09 млн дол. США; 86,4%), скло та вироби зі скла (1,36 млн дол. США; 8,3%) та інші.
Торгівля послугами у 2021 р.: український експорт – 0.378 млн. дол. США, імпорт – 0.028 млн дол. США, позитивне сальдо – 0,350 млн. дол. США.
Структура вітчизняного експорту потребує в цілому розширення за рахунок номенклатури товарів українського походження з високою доданою вартістю. Водночас оманська сторона зацікавлена в імпорті з нашої держави, окрім металопродукції, різного металообробного та машинобудівного обладнання, продукції сільського господарства, обладнання для електростанцій, нових технологій із використання водних ресурсів, спеціальної техніки тощо.
Перспективною є участь українських компаній у розвитку транспортної інфраструктури Оману. Це стосується, зокрема, розвитку мережі громадського транспорту в найбільших містах країни (Маскат, Салала), вдосконалення та модернізації портової інфраструктури.
У грудні 2018 року в м. Маскат відбулася Перша експортна місія українських виробників товарів в Омані, до якої увійшли 11 вітчизняних компаній, що представили продукцію харчової промисловості, ветеринарні препарати, предмети медичної гігієни та домашнього вжитку.
Крім того, у квітні та жовтні 2019 року в ТПП України пройшли два українсько-оманських бізнес-форуми за участі делегацій із 42 бізнесменів Оману, котрі ознайомилися з можливостями започаткування співпраці за такими напрямами, як аграрний і енергетичний сектори, продукти харчування, будівельна галузь, туристичний бізнес. Окремо представники ділових кіл Султанату відвідали Рівненську та Київську області України.
Задля активізації торговельно-економічної взаємодії важливим є закріплення системної практики проведення спільних зустрічей під час міжнародних форумів і бізнес-заходів на територіях обох країн. Зокрема, у цьому контексті відбулися переговори заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України – торгового представника України Н. Микольської з віце-президентом ТПП Султанату Р. Ас-Салехом у рамках роботи Сьомої щорічної інвестиційної зустрічі (2017 рік, м. Дубай), зустрічей посла України В.В.Вахрушева з керівним складом ТПП Оману (2017-2020 роки, м. Маскат), президента ТПП України Г. Чижикова з головою ради правління ТПП Оману К. Аль-Юсефом (2020 рік, м. Маскат).
Свідченням зацікавленості Києва та Маската в поглибленні торговельної та інвестиційної співпраці в умовах щорічного зростання показників товарообігу стало детальне обговорення зазначеної проблематики під час онлайн-переговорів заступників міністрів закордонних справ України Д. Сеніка та Оману Х. Аль-Харті у листопаді 2020 року, а також візиту української делегації бізнесменів на чолі із українським заступником міністра закордонних справ України у 2021 році. Оманській стороні наголошено на готовності України забезпечити продовольчу безпеку Султанату на тлі розірвання наявних ланцюгів постачання харчової та іншої продукції в умовах глобальної пандемії.
У контексті розширення українсько-оманської договірно-правової бази з торговельно-економічних питань оманською стороною опрацьовується проект міжурядової угоди про уникнення подвійного оподаткування щодо податків на доходи і капітал та запобігання податковим ухиленням і уникненням, щодо якого вітчизняною стороною завершено процедуру внутрішньодержавного погодження.
З даними Державної служби статистики України товарообіг між Оманом та Україною у січні 2022 року становив 5,94 млн. дол. США, при цьому український експорт ‒ 5,76 млн. дол. США, імпорт – 0,177 млн. дол. США.