• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • العربية
  • Стара версія
Витребування документів
Опубліковано 13 березня 2025 року о 10:34

Департамент консульської служби МЗС України здійснює витребування документів з-за кордону через посередництво дипломатичних представництв та консульських установ України. Документи соціально-правового характеру можуть бути витребувані на підставі клопотань громадян, які проживають на території України.

Порядок витребування документів передбачає заповнення анкет, що надсилаються заявникам на їх письмове звернення.

Витребування документів з країн СНД (свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану, документи про освіту, архівні довідки про робочий стаж та інші) здійснюється Головним управління юстиції Мін’юсту України в АР Крим, головними управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, які визначені Міністерством юстиції, які уповноважені на здійснення безпосередніх зносин з відповідними уповноваженими органами країн СНД.


Порядок витребування документів передбачений Інструкцією про порядок витребування документів соціально-правового характеру для громадян України, іноземців та осіб без громадянства. затвердженою 21 вересня 2015 року спільним наказом  Міністерства юстиції України та Міністерства закордонних справ України  за № 1786/5/272.

Запит до архівних установ України щодо витребування документа можна здійснити самостійно, надіславши на адресу відповідного українського архіву заповнену анкету встановленого зразка по витребуванню документа з України. Про результати розгляду таких звернень громадян інформують дипломатичні представництва та консульські установи України.

Для оформлення запиту щодо витребування документів через Посольство заявник подає:

1)    заяву про витребування документів;

2)    оригінал документа, що підтверджує сплату консульського збору за розгляд заяви щодо витребування документів, або документ (копію), що надає право на звільнення від сплати;

3)    три примірники анкети на кожен документ окремо (додаток 1 до Інструкції) по витребуванню документів (анкета має заповнюватися виключно українською мовою, відповіді на запитання слід давати повні та точні);

4)    паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал, а також копія);

5)    копію документа, що підтверджує родинні стосунки заявника з особою, щодо якої витребовуються документи (у разі необхідності);

6)    оригінал документа, що підтверджує повноваження (у разі витребування документів представником особи, яка має право на їх отримання).

7)    квитанцію про сплату консульського збору;

8)    квитанцію про сплату державного мита (у разі необхідності).

За витребування документів стягується консульський збір відповідно до тарифів консульського збору. У разі відсутності в архівах відповідних архівних даних, консульський збір не повертається.

На пiдтвердження фактiв, що пiдлягають реєстрацiї в органах державної реєстрацiї актiв цивільного стану, цими установами видаються належним чином засвiдченi свiдоцтва, якi мiстять основнi данi про особу, або витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Повторнi свiдоцтва видаються особам, на яких складено актовий запис цивільного стану, а повторнi свiдоцтва про народження дiтей можуть видаватися їх батькам i усиновителям.

Повторнi свiдоцтва про народження дiтей, якi не досягли 18 рокiв, можуть також видаватися опiкунам, пiклувальникам i представникам закладу  охорони  здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина. Особам, яким виповнилося 16 рокiв, повторнi свiдоцтва можуть видаватися при наявностi паспорта.

Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини. Особi, позбавленiй батькiвських прав, повторнi свiдоцтва про народження дiтей не видаються. При видачi повторного свiдоцтва про народження вiдомостi про батькiв наводяться у повнiй вiдповiдностi з даними актового запису про народження.

Повторнi свiдоцтва про смерть видаються лише родичам померлого (дiтям померлого, в тому числi й усиновленим, другому з подружжя, братам i сестрам померлого, дiду i бабi померлого як з боку батька, так i з боку матерi).

Родиннi вiдносини повиннi бути пiдтвердженi документально.

Повторнi свiдоцтва про шлюб, який припинено, не видаються. В цьому разi на прохання заявникiв видається витяг з Державного реєстру актів цивільного стану.

Витяги з Державного реєстру актів цивільного стану видаються, як особам, щодо яких складено актовий запис, так і родичам по прямій висхідній та низхідній лінії, а також усиновителям, опікунам та пiклувальникам. Документи про державну реєстрацію актів цивільного стану повторно можуть видаватись на підставі нотаріально посвідченої довіреності.

В заявi про видачу повторного свiдоцтва зазначаються: прiзвище, ім’я, по батьковi та адреса заявника; прiзвище, ім’я, по батьковi особи, вiдносно якої запитується свiдоцтво; яке необхiдне свiдоцтво; коли i яким органом державної реєстрацiї актiв цивільного стану складено актовий запис цивільного стану; мета запиту повторного свідоцтва.

Якщо запитується свідоцтво про народження, додатково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові батьків. При витребуванні свідоцтва про шлюб або розірвання шлюбу зазначається також з ким зареєстровано чи розірвано шлюб.

За проставлення штампу «Апостиль» на документах (зокрема виданих органами ДРАЦС), що витребовуються з України, додатково стягується державне мито. Державне мито за засвідчення документа штампом «Апостиль» складає 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян, а саме 51 грн, і сплачується окремо на рахунок Державної казначейської служби України.

05.03.2025 набрав чинності Закон України від 16.01.2025 № 4225-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень» (далі – Закон), яким були внесені зміни до статті 29 Бюджетного кодексу України, зокрема, плату за проставлення апостиля було віднесено до доходів загального фонду Державного бюджету України. 

У цьому зв’язку були змінені реквізити рахунку, відкритого в Державній казначейській службі України (далі – Казначейство) на ім’я Головного управління Казначейства у місті Києві, за кодом класифікації доходів бюджету 22012500 «Плата за надання інших адміністративних послуг», та відомчою ознакою «41», для зарахування плати за проставлення апостиля: 

Одержувач : ГУК у місті Києві/м. Київ/22012500;

Код за ЄДРПОУ: 37993783;

Рахунок (IBAN): UA618999980313070165041026001;

Надавач платіжних послуг отримувача: Казначейство України

(електронний адміністративний податок);

Код класифікації доходів бюджету: 22012500

Реквізити валютного рахунку Державної казначейської служби України, відкритого в АТ "Державний експортно-імпортний банк України" для перерахування коштів в іноземній валюті до Державного бюджету України (https://www.treasury.gov.ua/diyalnist/rekviziti-valyutnih-rahunkiv): 

Отримувач (beneficiary): Державна казначейська служба України, Україна, 01601, м.Київ, вул. Бастіонна, 6 (STATE TREASURY SERVICE OF UKRAINE, Ukraine, 01601, Kyiv, Bastionna str., 6);

код отримувача: 37567646

валютний рахунок отримувача коштів (account): IBAN: UA563223130000025133012855000

банк отримувача коштів (beneficiary bank): Акціонерне товариство "Державний експортно-імпортний банк України", Київ. Україна (JSC "THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE", Kyiv, Ukraine);

SWIFT: EXBSUAUX;

код банку: 322313.

ОБОВ’ЯЗКОВО зазначити в платіжних дорученнях в іноземній валюті у полі «Деталі платежу» (Details of payment) код класифікації доходів державного бюджету 22012500 «Плата за надання адміністративної послуги за проставлення апостиля» при сплаті заявником державного мита за проставлення апостиля.

Актуальний перелік банків-кореспондентів АТ «Державний експортно-імпортний банк України» розміщено на його сайті у розділі «Корпоративному бізнесу - Розрахунково-касове обслуговування – міжнародні розрахунки та операції з іноземною валютою» за посиланням:

https://www.eximb.com/ua/business/corporate/corporate-rozrahunkovo-kasove-obslugovuvannya/corporate-mizhnarodni-rozrahunky-ta-operacii/corporate-perelik-bankiv-korespondentiv/ 

Існує 3 способи отримання витягу про непритягнення до кримінальної відповідальності на території України:

Зазначена послуга доступна на веб-порталі інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості»: https://vytiah.mvs.gov.ua/app/landing

Увійти на веб-портал можливо декількома способами: - Електронний підпис; - Файловий носій; - ID-картка; - Токен; - Хмарне сховище; - Bank ID НБУ; - Дія.Підпис.

Після заповнення особистих даних, витяг, як правило, формується протягом декількох хвилин, після чого його можна завантажити з веб-сервісу або зі вказаної під час реєстрації електронної пошти. У разі наявності потреби у засвідченні вірності перекладу зазначеного ВИТЯГУ, Ви можете звернутися до Посольства України в Королівстві Саудівська Аравія (якщо Ви перебуваєте в іншій країні - до найближчого дипломатичного представництва України). Також, на підставі наданого Посольству ВИТЯГУ, Ви можете оформити довідку (з мокрою печаткою Посольства) про непритягнення до кримінальної відповідальності з метою її подальшого пред'явлення запитуючій стороні (подача документів на оформлення візи в інші країни у Візових центрах, посольствах чи консульствах; державним органам влади країни перебування, оформлення посвідок на проживання тощо). Для цього, Вам необхідно звернутися в Посольство, взявши з собою оригінал документа, що посвідчує особу (наприклад, закордонний паспорт), ікаму (посвідку на проживання, у разі наявності).

 

Зазначена послуга доступна у порталі "ДІЯ": https://diia.gov.ua/services/vityag-pro-nesudimist

Перейдіть у розділ Послуги → виберіть Довідки та витяги — Витяг про відсутність судимості → виберіть тип та мету запиту → заповніть дані про себе → надішліть запит.

І все! Якщо інформація є в центральній базі даних і не потребує додаткової перевірки, то витяг формується автоматично. І ви одразу отримаєте його на телефон.

У разі наявності потреби у засвідченні вірності перекладу зазначеного ВИТЯГУ, Ви можете звернутися до Посольства України в Королівстві Саудівська Аравія (якщо Ви перебуваєте в іншій країні - до найближчого дипломатичного представництва України).

Також, на підставі наданого Посольству ВИТЯГУ, Ви можете оформити довідку (з мокрою печаткою Посольства) про непритягнення до кримінальної відповідальності з метою її подальшого пред'явлення запитуючій стороні (подача документів на оформлення візи в інші країни у Візових центрах, посольствах чи консульствах; державним органам влади країни перебування, оформлення посвідок на проживання тощо).

Для цього, Вам необхідно звернутися в Посольство, взявши з собою оригінал документа, що посвідчує особу (наприклад, закордонний паспорт), ікаму (посвідку на проживання, у разі наявності), отриманий витяг.


Якщо перші два варіанти для Вас не підходять, у тому числі через відсутність доступних методів авторизації, необхідно:

- особисто подати під час прийому в Посольстві заповнені у трьох примірниках анкети про витребування, а також надати оригінал документа, що посвідчує особу (наприклад, закордонний паспорт), ікаму (посвідку на проживання, у разі наявності), документ, що підтверджує адресу останньої реєстрації в Україні (за наявності).

_________________________________________________________________________________________________________________________________

АНКЕТА ВИТРЕБУВАННЯ ДОКУМЕНТІВ З УКРАЇНИ: https://saudiarabia.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/prikladi-form-dlya-zapovnennya-zavantazhiti-mozhna-tut

Розгляд такого запиту складає орієнтовно ОДИН місяць. Після отримання відповіді з України заявника буде поінформовано про можливість отримання оригіналу довідки, виданої Посольством.

Запис на прийом (для громадян України): https://e-consul.gov.ua/visits

Прийом іноземців та осіб без громадянства здійснюється у неділю та вівторок з 09:30 до 13:30 у порядку "живої черги".

УВАГА! Довідка про підтвердження факту непритягнення до кримінальної відповідальності, видана дипломатичною установою не підлягає проставленню штампу "Апостиль". 

Засвідчення довідки можливе лише за умови її оформлення на території України шляхом "витребування документа, засвідченого в Україні уповноваженим на те органом" або на підставі оформленої довіреності (у випадках легалізації).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux