• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • العربية
 • Стара версія
Важливо! Щодо останніх законодавчих змін в Україні з паспортних питань та з питань посвідок на проживання в Україні (ОНОВЛЕНО)
Опубліковано 09 листопада 2022 року о 12:00

До уваги громадян України, а також осіб, які мають тимчасову або постійну посвідку на проживання в Україні.

1. 21 жовтня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 1202 «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану», що надає можливість в’їзду та законного перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, крім громадян російської федерації, на підставі посвідки на тимчасове або постійне проживання, строк дії яких закінчився або які підлягають обміну після 24 лютого 2022 року.

Зазначена норма діятиме під час воєнного стану та протягом 30 днів після його припинення або скасування. Крім того, постановою встановлено, що на період дії воєнного стану, паспорти громадян України у формі картки, терміни дії яких закінчилися під час війни, та паспорти громадян України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартки при досягненні 25- чи 45-річного віку (якщо термін вклеювання фотокартки настав у період воєнного стану), є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

Також вищезазначені документи підлягатимуть обов’язковому обміну протягом 30 днів з моменту припинення або скасування в Україні воєнного стану.

Детальніше за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/deiaki-pytannia-realizatsii-aktiv-zakon-1202?fbclid=IwAR04ke916qHawafW7u-Q1mo1NIvvcsj2BAp0GnHKjDy9DDHT2_lQpegi2Go


2. 08 листопада 2022 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 01.11.2022 № 1231 «Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 170», положенням якої уточнено механізм застосування Тимчасового порядку внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 170 «Деякі питання внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон». 

З урахуванням унесених постановою змін, з 08.11.2022 передбачені Тимчасовим порядком повноваження державних органів щодо продовження строку дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон та внесення відомостей про дітей до закордонних паспортів їх батьків/інших законних представників реалізовуються: 

- Державною міграційною службою – лише у разі відсутності у її територіальних органах/територіальних підрозділах технічної можливості оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон засобами Єдиного державного демографічного реєстру, а також у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном; 

- закордонними дипломатичними установами України – у період дії воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування. 

Водночас, просимо звернути Вашу увагу на затверджені Постановою КМУ від 18.10.2022 № 1185 зміни до Тимчасового порядку внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон, насамперед щодо таких аспектів:  

- строк дії закордонного паспорта продовжується на п’ять років з дати подання заяви про продовження строку його дії;

- заява про продовження дії паспорта може бути подана до закінчення строку його дії, але не раніше ніж за два місяці до дати його закінчення;

- строк дії закордонного паспорта, виданого до запровадження оформлення паспорта для виїзду за кордон, зразок бланка якого затверджено постановою КМУ від 23 грудня 2004 року № 1725, не продовжується;

- у разі продовження строку дії закордонного паспорта дитині, яка не досягла 16 років, за бажанням її законного представника, у такий документ вклеюється фотокартка із зображенням дитини, яке відповідає віку, досягнутому нею на момент звернення;

- якщо йдеться про продовження строку дії закордонного паспорта для виїзду за кордон дитини віком від 16 до 18 років – вклеювання фотокартки здійснюється за бажанням дитини.


Текст Постанови Кабінету Міністрів України від 01.11.2022 № 1231 «Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 170» доступний за посиланням: 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1231-2022-%D0%BF#Text

Принагідно повідомляємо, що з інформацією щодо вимог та процедур оформлення та отримання закордонних паспортів у період воєнного стану в Україні Ви можете ознайомитися за посиланням: https://saudiarabia.mfa.gov.ua/news/shchodo-oformlennya-ta-otrimannya-zakordonnih-pasportiv-u-voyennij-chas

Запис в закордонні дипломатичні установи України для вчинення консульських дій, включаючи оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється за посиланням: https://online.mfa.gov.ua/application

Додаткова інформація щодо експрес-доставки паспорта громадянина України для виїзду за кордон в Посольство України в КСА опублікована за посиланням: https://saudiarabia.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-pitannya/ekspres-dostavka-pasporta-gromadyanina-ukrayini-dlya-viyizdu-za-kordon


3. 21 жовтня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову, якою затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту щодо оформлення та видачі на території України посвідчення особи на повернення в Україну.

Цей важливий крок допоможе ідентифікувати та повернути на Батьківщину наших співвітчизників та осіб без громадянства, що постійно проживають в Україні, які були насильно переміщені на територію російської федерації.

Порядком передбачено, що оформлення та передача посвідчень на повернення в Україну для осіб, які примусово були вивезені на територію держави-агресора і втратили свої документи, буде здійснюватися без їхньої особистої присутності за зверненням їх близьких осіб, законних представників або Мінреінтеграції.

Затвердженим порядком передбачено, що експериментальний проєкт діятиме протягом одного року.

Детальніше за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1201-2022-%D0%BFOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux