Посольство України в Королівстві Саудівська Аравія

, Київ 19:37

Торгово-економічне співробітництво

Торговельно-економічне співробітництво між  Україною та Єменом на сьогодні не відзначається високим рівнем активності та стабільною позитивною динамікою.

Товарообіг товарами між Україною та Єменською Республікою у 2017 року склав 32,00 млн. дол. США. При цьому, на український експорт припало 31,78 млн. дол. США (935,4% від показників аналогічного періоду 2016 р.), імпорт – 0,22 млн. дол. США. Позитивне для України сальдо становило 31,56 млн. дол. США.

Український експорт складався, головним чином, з таких товарних позицій як зернові культури (82,5%), овочі (5,9%), жири та олії тваринного або рослинного походження (3,6%), молоко та молочні продукти, яйця птиці; натуральний мед (2,3%). Основу імпорту з Ємену в Україну склали м’ясо та їстівні субпродукти (62,6%), пластмаси, полімерні матеріали (35,0%), кава, чай (2,4%).

Перспективною могла б стати участь українських підприємств у проектах військово-технічного співробітництва, будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів нафтогазової галузі, постачання високотехнологічного енергетичного устаткування та обладнання, надання транспортно-будівельних послуг, спорудження портових об’єктів, надання послуг з навчання єменських громадян у вищих навчальних закладах України. Водночас, успішне вирішення цих задач можливе лише після стабілізації внутрішньополітичної ситуації в Ємені.