Посольство України в Королівстві Саудівська Аравія

, Київ 16:02

Торгово-економічне співробітництво

Торговельно-економічне співробітництво між  Україною та Єменською Республікою наразі не відзначаються високим рівнем торговельних відносин та стабільною позитивною динамікою. У 2012 році обсяг товарообігу між Україною та Єменською Республікою склав 36,5 млн. дол. США, з яких 36 млн. дол. припало на український експорт до Ємену. При цьому було зафіксовано  подвійне зростання експортних показників у порівнянні з попереднім роком.

У 2013 році двосторонній товарообіг зменшився до 13 млн. дол. США, який практично повністю складався з українського експорту.

Протягом 2014 року двосторонній товарообіг склав вже 58,4 млн. дол. США, зокрема український експорт  - 58 млн.  дол. США (зростання у порівнянні з попереднім роком становило 436,5%), імпорт з Ємену – майже 400 тис. дол. США (зростання – 1114,4%). Позитивне для України сальдо минулорічної торгівлі товарами становило 58 млн. дол. США.

Водночас, в умовах розгортання нинішнього гострого громадянського конфлікту в Ємені двосторонній товарообіг у січні 2015 р. становив всього 302,6 тис. дол. США, з яких 194 тис. дол. США припало на український експорт товарів, а 108 тис. дол. США – на імпорт товарів з Ємену. Позитивне для України сальдо в торгівлі з Єменом склало 86 тис. дол. США.   

Головними статтями українського експорту є метал і металопродукція, труби, устаткування та обладнання, а також пшениця.

Перспективною є участь українських підприємств у проектах військово-технічного співробітництва, будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів нафтогазової галузі, постачання високотехнологічного енергетичного устаткування та обладнання, надання транспортно-будівельних послуг, спорудження портових об’єктів, надання послуг з навчання єменських громадян у вищих навчальних закладах України. Водночас, успішне вирішення цих задач можливе лише після стабілізації внутрішньополітичної ситуації в Ємені.