Посольство України в Королівстві Саудівська Аравія

, Київ 19:38

Політичні відносини

Дипломатичні відносини встановлено: 21 квітня 1992 року.

Дипломатичні установи: перший Посол України в ОАЕ О.Є.Семенець призначався Послом України в Єменській Республіці за сумісництвом. 21 жовтня 2002 р. Послом  України в Ємені (за сумісництвом) було призначено Посла України в КСА Л.М.Гур’янова. Нинішній керівник ПУ в КСА наразі не призначений послом за сумісництвом у Ємені.

Україна відноситься до зони відповідальності Посольства Єменської Республіки в РФ.

З часу встановлення дипломатичних відносин  між Україною та Єменською Республікою між двома країнами були відсутні двосторонні політичні контакти на найвищому та високому рівні, практично не відбувалися зустрічі на експертному рівні.

Упродовж 2002-2015 рр. українсько-єменські контакти забезпечувалися на рівні зустрічей керівників Посольств України та Ємену в Ер-Ріяді та обмежувалися робочими поїздками співробітників української дипмісії в КСА до м. Сана з метою надання консультативної та консульської допомоги українським громадянам, які перебувають на території Ємену.

На заваді розбудови українсько-єменського співробітництва стоїть складна політична та безпекова ситуація в Ємені, яка з вересня  2014 р. переросла у відкритий громадянський конфлікт. В останні роки двосторонні контакти обумовлювалися необхідністю захисту та забезпечення безпеки для українських громадян, котрі перебувають тимчасово на території Ємену, зокрема як члени змішаних родин, необхідністю їхньої евакуації або звільнення з полону.

Співробітництво у рамках міжнародних організацій на сьогодні є фактично єдиним реальним напрямом розвитку двосторонніх взаємин. Зокрема, делегація Ємену підтримала кандидатуру України до складу непостійних членів РБ ООН на 2016-2017 рр., а також проекти резолюцій ГА ООН «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та у місті Севастополь (Україна)» в 2016-2017 рр.