Посольство України в Королівстві Саудівська Аравія

, Київ 16:06

Політичні відносини

Дипломатичні відносини встановлено: 21 квітня 1992 року.

Дипломатичні установи: перший Посол України в ОАЕ О.Є.Семенець призначався Послом України в Єменській Республіці за сумісництвом. 21 жовтня 2002 р. Послом  України в Ємені (за сумісництвом) було призначено Посла України в КСА Л.М. Гур’янова. Нинішній керівник ПУ в КСА поки що не призначений послом за сумісництвом у Ємені.

Тимчасовий повірений Єменської Республіки в РФ призначений за сумісництвом Тимчасовим повіреним у справах Ємену в Україні.

 

Контакти на високому рівні:

Офіційні двосторонні контакти між Україною і ЄР розпочалися у травні 2000 р. візитом делегації експертів низки міністерств і відомств України до Ємену.

У лютому 2001 р. Україну відвідала делегація, яку очолював заступник голови Генеральної адміністрації Ємену з питань інвестицій С.аль-Аттар.

Уряд Ємену підтримав кандидатуру України на виборах до Ради ООН з прав людини, які відбулися у травні 2008 р.

У   2002- 2015 рр. українсько-єменські контакти забезпечувалися на рівні зустрічей керівників ПУ в КСА з керівництвом Посольства Ємену в КСА та обмежувалися робочими поїздками співробітників ПУ в КСА до м.Сана з метою надання консультативної та консульської допомоги українським громадянам, які перебувають на території ЄР.

Водночас, протягом останніх років двосторонні контакти обумовлювалися необхідністю захисту  та забезпечення безпеки для українських громадян, які тимчасово перебувають на території Ємену, зокрема в якості членів змішаних українсько-єменських родин.  З цією метою в 2013 р. відбувся візит до Ємену Посла України, який провів зустрічі з міністрами закордонних справ та внутрішніх справ, а також з керівником служби національної безпеки Ємену.

На заваді розбудові українсько-єменського співробітництва, особливо протягом 2014-2015 рр.,  стоїть  складна політична та безпекова ситуація в ЄР, що балансувала на грані громадянської війни, а починаючи з вересня  2014 р. переросла у відкритий міжєменський конфлікт, який призвів до зовнішньої військової операції.