Посольство України в Королівстві Саудівська Аравія

, Київ 19:42

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Саудівською Аравією

 

Комерційні пропозиції від вітчизняних товаровиробників. Щоб розгорнути, натисніть тут

Тракторна продукція українського виробництва

 

«Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім.А.М.Макарова» (Південмаш) виробляє трактори.

Українське підприємство зацікавлене у розвитку міжнародної кооперації за участю іноземних інвесторів з метою спільного виробництва тракторної продукції. Також «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім.А.М.Макарова» володіє досвідом посточання тракторної продукції до  наступних ринків: американській, канадській, австралійській, грецькій, французькій, польській, кубинській, болгарській, ОАЕ та ін.

Для збільшення необхідно натиснути на малюнок

Інвестиційна пропозиція «Грибна індустрія»

Деталі інвестиційної пропозиції, натиснути тут (у форматі PDF). У разі зацікавленості просимо звернутися до ВГО «Асоціація грибовиробників України» (mushroomindustry@online.ua) або Посольства України в Королівстві Саудівська Аравія (emb_sa@mfa.gov.ua).

Перелік виставок і ярмарків, що проводитимуться в Україні у 2017 році

Щоб ознайомитись з переліком виставок і ярмарків, що проводитимуться в Україні у 2017 році, будь ласка натисніть тут (у форматі DOC для MS Word).

Двосторонні торгово-економічні відносини

Товарообіг товарами між Україною та Королівством Саудівська Аравія у 2017 року склав 700,19 млн. дол. США. При цьому, на український експорт припало 517,24 млн. дол. США (87,2% від показників аналогічного періоду 2016 р.), імпорт – 182,95 млн. дол. США (131,2%). Позитивне для України сальдо становило 334,29 млн. дол. США.

Український експорт продовжував складатися, головним чином, з таких товарних позицій як зернові культури (57,1%), чорні метали (19,5%), жири та олії тваринного або рослинного походження (5,5%), вироби з чорних металів (2,8%), м’ясо та їстівні субпродукти (2,3%), реактори ядерні, котли, машини (2,2%). Основу імпорту з КСА в Україну склали пластмаси, полімерні матеріали (69,2%), палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки (20,5%), органічні хімічні сполуки (7,0%), добрива (1,1%).

Слід очікувати, що подібна структура товарообігу буде зберігатися в найближчій перспективі, передусім, у зв’язку із зацікавленістю саудівської сторони до імпорту з України сільськогосподарської продукції (ячменю та пшениці), а також виробів з чорного металу.

Перспективними сферами двосторонньої співпраці є енергетика (відновлювані джерела енергії та їх розвиток), будівництво (інфраструктурні проекти), транспорт (повітряний, морський, міський), водне господарство (ЖКГ), машинобудування.

Саудівські підприємці та компанії продовжують достатньо активно діяти, розглядаючи можливість виходу на український аграрний ринок. Зокрема, компанія «United Farmers Holding Company», створена консорціумом крупних саудівських компаній SALIC, SGAF та Аль-Мараї, акціонерами якого є уряд Саудівської Аравії і члени королівської сім’ї, у Львівській області взяли в оренду додатково 20 тис. га земельних угідь (всього мають в розпорядженні вже 42 тис. га землі, власниками якої є 25 тис. місцевих українців). Загальна сума саудівських інвестицій в розвиток регіону склала 300 млн. дол. США. Саудівський консорціум вирощує в Україні пшеницю, ячмінь, цукровий буряк, зернові олійні культури, картоплю. Протягом 2017-2020 рр. він планує збільшити оренду сільськогосподарських угідь в Україні до 100 тис. га.

Перспективною сферою двостороннього співробітництва залишається літакобудування. Починаючи з квітня 2015 р., ДП «Антонов» разом із Науково-технічним містечком ім. короля Абдулазіза (KACST) та компанією «TAQNIA Aeronautics» розробляє багатоцільовий транспортний літак-демонстратор АН-132D. До цього проекту залучені підприємства авіаційної галузі України та провідні компанії-постачальники авіаційної промисловості світу.

20 грудня 2016 року в Україні пройшла урочиста церемонія викочування літака АН-132D за участі Президента України П.Порошенка та великої делегації саудівських фахівців на чолі з головою Науково-технічного містечка ім. короля Абдулазіза, членом правлячої родини, принцом Туркі бін Саудом, а 31 березня 2017 року – перше підняття літака в повітря. Передбачається також будівництво в КСА літакобудівного комплексу та сервісного центру з обслуговування літаків сімейства «Антонов».

1-2 лютого 2016 року в Ер-Ріяді відбувся українсько-саудівський бізнес-форум, для участі в якому з України прибули керівники 10 українських компаній, що спеціалізуються, переважно, у сферах сільського господарства (зокрема, провідні українські виробники молочної продукції), тваринництва, будівництва та консалтингу.

З саудівської сторони бізнес-форум відвідали керівники та генеральні менеджери понад 40 саудівських компаній, зокрема таких крупних як Hamad Group, Gulf Bureau for research&economic consultations, Saudi Arabia Holding Co, Al-Rajhi Group (інвестиційний підрозділ), Al-Khorayef Sons Co тощо, а також представники Ради торговельно-промислових палат КСА, губернаторства Ер-Ріяду, Міністерства торгівлі і промисловості КСА та економічного департаменту Генерального секретаріату РСАДПЗ. 

Важливим питанням подальших двосторонніх торговельно-економічних відносин є залучення українських технологій до Саудівської Аравії, поєднання можливостей України та КСА з метою реалізації спільних проектів на території двох держав, а також третіх країн.