Посольство України в Королівстві Саудівська Аравія

, Київ 16:09

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Саудівською Аравією

 

Комерційні пропозиції від вітчизняних товаровиробників. Щоб розгорнути, натисніть тут

Тракторна продукція українського виробництва

 

«Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім.А.М.Макарова» (Південмаш) виробляє трактори.

Українське підприємство зацікавлене у розвитку міжнародної кооперації за участю іноземних інвесторів з метою спільного виробництва тракторної продукції. Також «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім.А.М.Макарова» володіє досвідом посточання тракторної продукції до  наступних ринків: американській, канадській, австралійській, грецькій, французькій, польській, кубинській, болгарській, ОАЕ та ін.

Для збільшення необхідно натиснути на малюнок

Інвестиційна пропозиція «Грибна індустрія»

Деталі інвестиційної пропозиції, натиснути тут (у форматі PDF). У разі зацікавленості просимо звернутися до ВГО «Асоціація грибовиробників України» (mushroomindustry@online.ua) або Посольства України в Королівстві Саудівська Аравія (emb_sa@mfa.gov.ua).

Перелік виставок і ярмарків, що проводитимуться в Україні у 2017 році

Щоб ознайомитись з переліком виставок і ярмарків, що проводитимуться в Україні у 2017 році, будь ласка натисніть тут (у форматі DOC для MS Word).

 

Двосторонні торгово-економічні відносини

Протягом 11 місяців 2016 р. спостерігалося падіння обсягів торгівлі у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. Товарообіг за цей час  склав 664,8  млн. дол. США, що становило 84,5% від показників  аналогічного періоду 2015 р. При цьому український експорт склав 542,3  млн. дол. США (74,1% від показників аналогічного періоду 2015 р.), імпорт – 122,5 млн. дол. США (94,9%). Позитивне для України сальдо становило 419,8 млн. дол. США. 

Український експорт продовжував складатися, головним чином, з зернових культур та чорних металів, а саме – ячменю, пшениці, олії-сирцю, а також прокату плоского з нелегованої сталі, напівфабрикатів з заліза та нелегованої сталі, феросплавів тощо. Крім того, Україна експортувала до КСА жири та олії тваринного та рослинного походження, молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед. У 2006 р. Україна вперше поставила до КСА заморожену курятину.

Основу імпорту з КСА в Україну склали полімерні матеріали, пластмаси та органічні хімічні сполуки.  

Слід очікувати, що зазначена структура товарообігу між двома країнами буде зберігатися і в 2017 році, чому причиною, в першу чергу, є зацікавленість саудівської сторони до імпорту з України сільськогосподарської продукції, передусім ячменю та пшениці, експорт яких протягом останніх років був головним фактором зростання обсягів двостороннього товарообігу (КСА продовжувало бути основним імпортером українського ячменю, враховуючи що Королівство отримало більше половини від всього обсягу цієї продукції, виробленої в Україні).

Саудівські підприємці та компанії продовжували достатньо активно діяти, розглядаючи можливість виходу на український аграрний ринок. Зокрема, компанія «United Farmers Holding Company», створена консорціумом крупних саудівських компаній SALIC, SGAFі Аль-Мараї, акціонерами якого є уряд Саудівської Аравії і члени королівської сім’ї, у Львівській області взяли в оренду додатково 20 тис. га земельних угідь (всього мають в розпорядженні вже 42 тис. га землі, власниками якої є 25 тис. місцевих українців). Загальна сума саудівських інвестицій в розвиток регіону склала 300 млн. дол. США. 

Саудівський консорціум вирощує в Україні пшеницю, ячмінь, цукровий буряк, зернові олійні культури, картоплю.

Протягом 2017-2020 рр. консорціум планує збільшити оренду сільськогосподарських угідь в Україні до 100 тис. га.

Крім того, саудівська сторона опрацьовує нову систему логістичної підтримки своєї діяльності в Україні шляхом придбання  або спорудження терміналу для прийому зернових в одному з морських портів України, а також придбання рухомого залізничного складу та відповідних потужностей для зберігання зерна.  

Водночас, консорціум домовився, що, починаючи з 2017 року, ведення  аграрного бізнесу в Україні здійснюватиметься також за системою «контракт-фармінг», згідно з якою українські фермери самостійно вирощуватимуть аграрну продукцію на замовлення саудівської сторони.

Здійснюються контакти між ДП «Антонов»  та саудівською компанією  TAQNIA Aeronautics. Зокрема, у лютому 2016 р. в Ер-Ріяді перебувала делегація ДП «Антонов» на чолі з президентом підприємства М.О.Гвоздьовим для участі у міжнародній виставці озброєнь AFED. Під час виставки відбулася презентація літаків «Антонов» для представників керівництва країни та фахівців. Сторони підписали угоду між ДП «Антонов» та TAQNIA Aeronautics щодо співробітництва по створенню в КСА літакобудівного комплексу та організації виробництва літака Ан-132. 

Підписання зазначеного документу стало наступним кроком після укладення згаданими компаніями Угоди про партнерство, а також контракту між ДП «Антонов» та Науково-технічним містечком ім. короля Абдулазіза (KACST) стосовно спільної розробки та будівництва літака-демонстратора АН-132.  

Як підкреслив  для саудівських ЗМІ голова Науково-технічного містечка ім. короля Абулазіза принц Туркі бін Сауд, зазначена українсько-саудівська угода має «дуже велике значення» для КСА. У подальшому КСА планує налагодити у себе виробництво важких багатоцільових транспортних літаків марки «Антонов».      

Результатом цих контактів стало створення багатоцільового транспортного літака-демонстратора АН-132Д, який було зроблено для демонстрації в Саудівській Аравія з метою налагодження його виробництва на території КСА. Офіційна церемонія викочування цього літака відбулася у грудні 2016 р. в Києві за участю Президента України та великої делегації саудівських фахівців на чолі з принцом Туркі бін Саудом.

Сторони планують здійснити церемонію демонстраційного польоту зазначеного літака на території КСА протягом першого кварталу 2017 року.  

1-2 лютого в Ер-Ріяді відбувся українсько-саудівський бізнес-форум, для участі в якому з України прибули керівники 10 українських компаній, що спеціалізуються, переважно, у сферах сільського господарства (зокрема, провідні українські виробники молочної продукції), тваринництва, будівництва та консалтингу.

З саудівської сторони бізнес-форум відвідали керівники та генеральні менеджери понад 40 саудівських компаній, зокрема таких крупних як Hamad Group, Gulf Bureau for research&economic consultations, Saudi Arabia Holding Co, Al-Rajhi Group (інвестиційний підрозділ), Al-Khorayef Sons Co тощо, а також представники Ради торговельно-промислових палат КСА, губернаторства Ер-Ріяду, Міністерства торгівлі і промисловості КСА та економічного департаменту Генерального секретаріату РСАДПЗ. 

Результатом роботи українсько-саудівського бізнес-форуму стало встановлення прямих партнерських контактів між підприємцями та компаніями двох країн, що має сприяти виходу продукції українських виробників товарів та послуг на саудівський ринок.

Слід зазначити, що зазначений візит української бізнес-делегації відбувся вперше з листопада 2013 року і символізував початок більш активного співробітництва між підприємцями України та Саудівської Аравії. 

Важливим питанням подальших двосторонніх торговельно-економічних відносин є залучення українських технологій до Саудівської Аравії, поєднання можливостей України та КСА з метою реалізації спільних проектів на території двох держав, а також третіх країн. З цією метою Посольство надало сприяння в організації та забезпеченні участі українських товаровиробників у міжнародних виставкових заходах, які відбулися в Ер-Ріяді протягом 2016 р. Зокрема, мова йде про участь українських компаній Production Association TEXHA Poultry House Equipment (м. Київ, експорт обладнання для промислових птахокомплексів), «Ukrainian Organics» (м. Луцьк, виробництво органічних добрив) та «Ost Horizon» (Київ, (агропромислове виробництво, зокрема соняшникової олії) у 35-й міжнародній сільськогосподарській виставці «Saudi Agro Food 2015», яка відбулася у жовтні 2016 р. в м. Ер-Ріяд. Зокрема, компанія ТЕХНА вже не перший раз бере участь у роботі саудівської агровиставки, має своє представництво в м.Даммам і цього року уклала низку контрактів на поставку своєї продукції до КСА. 

Водночас, у щорічній міжнародній виставці «Saudi Build 2016» (жовтень 2016 р.) взяла участь українська будівельна компанія МІРТ (Київ).

Інвестиційне співробітництво між двома державами потроху набирає обертів передусім за рахунок перспективних контактів в аграрній та авіабудівельній сферах. Розвиток інвестиційного співробітництва передбачає залучення саудівських інвесторів переважно до процесу приватизації промислових, туристично-рекреаційних об’єктів України, а також реалізацію сільськогосподарських проектів на території нашої держави. 

Важливим фактором поглиблення двостороннього торговельно-економічного співробітництва з КСА має стати проведення чергового п’ятого спільного засідання Міжурядової українсько-саудівської комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва, яке планується до проведення у квітні 2017 року.  

Перспективними сферами співробітництва є виробництво будівельних та супутніх матеріалів (обумовлюється масштабами місцевого житлового та промислового будівництва), будівельні та інфраструктурні послуги, а також сфера машинобудування.