Посольство України в Королівстві Саудівська Аравія

, Київ 16:08

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Саудівською Аравією

Протягом останніх років робота Посольства України на культурно-гуманітарному напрямку, в основному, зосереджувалася на таких напрямах як пропагування проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012, сприяння участі представників Саудівської Аравії у  Міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще!», удосконалення договірно-правової бази двосторонніх українсько-саудівських відносин в культурно-гуманітарній сфері, налагодження двостороннього співробітництва у таких сферах як медицина, вища освіта та туризм.

>У контексті пропагування Євро-2012 Посольством України спільно з Посольством Республіки Польща в КСА протягом квітня-травня 2012 було організовано та проведено футбольний турнір «EURO-2012 Diplomatic Cup» між співробітниками посольств іноземних держав, акредитованих у Ер-Ріяді.

Протягом 2011-2013 рр. забезпечувалася участь представників КСА на 10,11 та 12-му Міжнародних дитячих фестивалях в Україні «Змінимо світ на краще!».

Одним з перспективних напрямів культурно-гуманітарного співробітництва є сфера спортивних обмінів. Для активізації таких контактів сторони наразі опрацьовують міжурядовий Меморандум про взаєморозуміння у сфері молоді та спорту.

Було активізовано роботу по врегулюванню питання припинення визнання з 2008 р. Саудівською комісією по акредитації спеціалістів у медичній сфері дипломів, виданих саудівським студентам, які проходили навчання у вищих медичних закладах України. У цьому контексті варто відзначити зустріч Посла України В.В.Вахрущева з Заступником міністра охорони здоров’я КСА Мухаммедом бін Хамзою Хошаймом, яка відбулася  16 березня 2015 р. Водночас, на зустрічі сторони погоджували питання підготовки до підписання українсько-саудівської міжурядової Угоди про співробітництво в галузі охорони здоров’я та медицини.

Важливим напрямом двосторонніх гуманітарних контактів залишається розвиток туристичних обмінів між двома країнами. Наразі ведуться переговори з низкою великих саудівських туристичних компаній з метою надання додаткового імпульсу популяризації українського туристичного потенціалу.

Єдиним укладеним з КСА двостороннім нормативним документом щодо культурно-гуманітарного співробітництва є Протокол між Держкомнацміграції України та Міністерством з питань паломництва КСА щодо паломництва українських мусульман до розташованих в КСА святих міст ісламу (підписаний у грудні 1996 р.). Питанню організації паломництва українських прочан до святих місць ісламу у Саудівській Аравії в рамках української квоти (200 осіб на рік) Україна та КСА приділяють особливу увагу.