Посольство України в Королівстві Саудівська Аравія

, Київ 19:41

Торгово-економічне співробітництво

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Оманом відзначається досить суттєвим потенціалом торговельного обігу та водночас нестабільною динамікою його розвитку.

Товарообіг товарами між Україною та Султанатом Оман у 2017 року склав 39,23 млн. дол. США. При цьому, на український експорт припало 33,99 млн. дол. США (65,5% від показників аналогічного періоду 2016 р.), імпорт – 5,24 млн. дол. США (303,7%). Позитивне для України сальдо становило 28,75 млн. дол. США.

Український експорт продовжував складатися, головним чином, з таких товарних позицій як жири та олії тваринного або рослинного походження (54,3%), чорні метали (14,5%), зернові культури (10,2%), м’ясо та їстівні субпродукти (6,4%), папір та картон (5,5%), молоко та молочні продукти, яйця птиці; натуральний мед (4,9%).  Основу імпорту з Оману в Україну склали пластмаси, полімерні матеріали (86,6%), вироби з каменю, гіпсу, цементу (6,7%), фармацевтична продукція (4,4%).

Структура українського експорту потребує розширення за рахунок номенклатури товарів українського походження з високою доданою вартістю. Водночас, оманська сторона зацікавлена в імпорті з України, окрім металопродукції, різних видів металообробного та машинобудівного обладнання, продукції сільського господарства, обладнання для електростанцій, нових технологій з використання водних ресурсів, спеціальної техніки тощо.

Перспективною є участь українських компаній у розвитку транспортної інфраструктури Оману. Це стосується, зокрема, розвитку мережі громадського транспорту у найбільших містах країни (Маскат, Салала), вдосконалення та модернізації портової інфраструктури.