Посольство України в Королівстві Саудівська Аравія

, Київ 19:42

Політичні відносини

Визнання України: травень 1992 року.

Дипломатичні відносини встановлено: 19 травня 1992 року.

Дипломатичні установи: Посольство України в Королівстві Саудівська Аравія (в Султанаті Оман за сумісництвом), Посольство Султанату Оман в Російській Федерації (в Україні за сумісництвом).

Указом Президента України від 19 жовтня 2015 року Надзвичайним і Повноважним Послом України в Султанаті Оман за сумісництвом призначено В.В.Вахрушева.

Церемонія вручення копій вірчих грамот Міністру, відповідальному за закордонні справи Султанату Оман, Юсефу бін Алаві бін Абдаллі відбулася 26 січня 2017 року.

У квітні 2008 року Уряд Оману дав згоду на призначення п. Хані Раджаба почесним консулом України в Султанаті Оман.

Україна та Султанат Оман активно співпрацюють у рамках міжнародних організацій. Зокрема, оманська сторона підтримала кандидатуру України на виборах до складу непостійних членів Ради Безпеки ООН на період 2016-2017 років.

Активною формою двосторонньої взаємодії залишається допомога оманської влади Україні в забезпеченні евакуації її громадян з території сусіднього Ємену, де триває громадянська війна.

Делегація Султанату Оман брала участь у заходах, присвячених 75-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні, які проводились 22 листопада 2008 року в Києві.

У січні 2010 року делегація України здійснила візит до Оману (м. Салала) для зустрічі українських моряків з судна «Фаїна», які були визволені з піратського полону.

25 лютого 2010 року делегація Султанату Оман, яку очолював Міністр торгівлі та промисловості Макбул бін Алі бін Султан, перебувала в Україні з метою участі в протокольних заходах з нагоди інавгурації Президента України.

Контакти на високому рівні:

квітень 1993 р. – офіційний візит Прем’єр-міністра України Л.Д.Кучми до Султанату Оман;

січень 2002 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ України А.М.Зленка до Султанату Оман.

лютий 2010 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ України П.О.Порошенка до Султанату Оман.