Посольство України в Королівстві Саудівська Аравія

, Київ 05:39

Уряд зацікавлений у тому, щоби відкрити Україну для бізнесу та інвестицій з арабських держав, - Прем'єр-міністр під час зустрічі із керівниками дипломатичних установ арабських країн

28 липня 2016, 15:54

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок зустрівся з керівниками дипломатичних установ арабських країн, акредитованих в Києві. Метою зустрічі було обговорення нагальних питань порядку денного двосторонньої взаємодії, а також погодження перспективних проектів у співпраці України з державами регіону.

Відкриваючи зустріч, Володимир Гройсман зазначив: "Це перша зустріч керівника українського Уряду з послами всіх арабських країн, представлених в Україні. Це добра нагода обговорити наші двосторонні стосунки, погодити плани щодо поглиблення наших взаємовідносин".

Голова Уряду зауважив, що в Україні та арабських країнах існує багато можливостей для розвитку як двосторонньої, так і регіональної взаємодії, зокрема у сферах енергетики, освіти, сільського господарства, ІТ-технологій та інфраструктури.

"У нас багато сфер для поглиблення нашої співпраці, і я би хотів, щоби ми максимально використали можливості, які у нас є, - заявив Володимир Гройсман. - Уряд України зацікавлений у тому, щоби відкрити нашу країну для ваших країн, для вашого бізнесу, для інвестицій, поглибити торговельні відносини".

Прем’єр-міністр поінформував про кроки Уряду заради відновлення економічного зростання, створення сприятливого бізнес-клімату та розвитку національної економіки. Зокрема, про практичні заходи з дерегуляції, приватизації державних підприємств, реформи української митниці, утворення при Прем’єр-міністрі Офісу супроводження інвестицій.

Голова Уряду висловився за створення постійно діючого механізму взаємодії з арабськими країнами, який дав би можливість аналізувати та в оперативному порядку вирішувати першочергові питання порядку денного.

"Ми зацікавлені у поглибленні нашої співпраці, у тому, щоб знайти реальні механізми взаємодії. Моя мета полягає в тому, щоби наш робочий діалог був постійний", - зауважив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр підтримав пропозицію керівників дипломатичних представництв  щодо підготовки і проведення українсько-арабського економічного форуму, покликаного сприяти активізації торговельного співробітництва та залученню арабських ділових кіл до процесу приватизації державних підприємств в Україні.

У цьому контексті Володимир Гройсман запросив представників арабських країн взяти участь у повторному аукціоні з приватизації ПАТ "Одеський припортовий завод". "Для нас це важливо. Ми хочемо публічну, відкриту приватизацію для України", - зазначив Голова Уряду. У свою чергу співрозмовники засвідчили зацікавленість арабських бізнесменів здійснювати інвестиції в Україну.

Керівники дипломатичних представництв арабських країн, відзначаючи великий потенціал взаємодії з Україною, зокрема у торговельно-економічній сфері, високо оцінили зусилля Уряду України у проведенні реформ та необхідних змін у різних сферах.

Учасники зустрічі досягли домовленостей стосовно врегулювання успадкованих з минулого окремих проблемних питань взаємодії України та арабських країн, зокрема у сферах освіти, візового режиму, оподаткування дипломатичних місій.

У зустрічі взяли участь керівники дипломатичних представництв Саудівської Аравії, Республіки Ірак, Королівства Марокко, Республіки Судан, Лівії, Алжирської Народної Демократичної Республіки, Держави Кувейт, Катару, Об’єднаних Арабських Еміратів, Арабської Республіки Єгипет, Палестини.

Останні новини

П’яте засідання Міжурядової українсько-саудівської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва | 10 квітня, 13:39

5-6 квітня 2017 року в м. Ер-Ріяд відбулося П’яте засідання Міжурядової українсько-саудівської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва під головуванням міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового та міністра транспорту Саудівської Аравії Сулеймана Аль-Хамдана.

Урочиста церемонія викочування з ангару першого дослідного зразка нового легкого багатоцільового літака АН-132D | 20 грудня 2016, 15:04

На державному підприємстві «Антонов» пройшла урочиста церемонія викочування з ангару першого дослідного зразка нового легкого багатоцільового літака АН-132D, створеного спільно з Саудівською Аравією.

Посольство провело дипломатичне прийняття | 15 грудня 2016, 11:16

14 грудня 2016 р. Посольство провело дипломатичне прийняття. Почесним гостем прийняття став заступник губернатора Ер-Ріяду Абдалла аль-Карні.