Посольство України в Королівстві Саудівська Аравія

, Київ 19:39

Королівство Саудівська Аравія

Рекомендації щодо правил поведінки

Перш ніж їхати до Королівства Саудівська Аравія, наполегливо рекомендуємо Вам вивчити якомога більше інформації про країну, її звичаї та традиції. Королівство Саудівська Аравія є країною, де конституцією фактично є священа книга мусульман "Коран", а законодавство підпорядковується нормам шаріату. Норми поведінки в Королівстві відповідно визначаються місцевими сталими традиціями та традиціями Ісламу.Релігія завжди відігравала домінуючу роль у саудівському суспільстві й усе ще визначає спосіб життя більшості населення.

В Саудівській Аравії заборонено будь-які публічні прояви приналежності до іншої релігії (наприклад, натільні хрести, Біблія, тощо), продаж товарів з неісламською символікою, а також громадські богослужіння. В країні заборонені будь-які громадські об'єднання.

У країні відсутні театри і громадські кінотеатри, забороненівидовища й вистави, не можна в громадських місцях гучно слухати музику.

Саудівська Аравія є країною, де діє абсолютна заборона на продаж та вживання алкогольних напоїв та наркотичних засобів, за що в країні передбачена смертна кара.

Для підтримання громадського порядку в країні діє релігійна поліція (муттава), яка постійно патрулює вулиці і громадські заклади з метою припинення спроб порушення канонів ісламу. У разі виявлення порушення винний несе відповідне покарання.

Необхідно враховувати, що немусульманам заборонено відвідання священих міст КСА Мекки та Медіни.

Громадянам України потрібно враховувати, що фактично в Королівстві правовідносини регулюються законами шаріату, цивільно-правова база відсутня.

Будь-яка судова інстанція приймає рішення відповідно до власного трактування відповідних релігійних догм та норм.

Враховуючи той факт, що переважна більшість громадян України, які проживають в Саудівській Аравії, представлена жінками, особливу увагу слід приділити вивченню питання становища жінки у саудівському суспільству.

Слід розуміти, що головну роль у саудівському суспільстві відіграють чоловіки.Основним обов'язком жінки в Саудівській Аравії є догляд за чоловіком і задоволення його потреб, а також виховання дітей.

Жінки, незалежно від громаяднства та релігії, в Королівстві забов'язані вдягати верхню чорну накидку (обайю) та закривати голову чорною хустиною. Пересуватися по місту жінкам рекомендується виключно у супроводі чоловіка (родича). Усім жінкам, заборонено спілкуватися з чоловіками в громадських місцях. Жінкам також заборонено керувати автомобілем.

Лише з 2015 року, згідно з Указом Короля Абдалли бін Абдулазіза Аль-Сауда, жінки отримають право голосу на виборах до парламенту країни.

Останнім часом значно почастішали випадки бажання саудівських підданих одружитися на громадянках України. У зв’язку з цим наполегливо рекомендуємо громадянкам України перед переїздом до Королівства вивчити якомога більше інформації про країну, а також розуміти свою майбутню роль у такому шлюбі, суспільстві, родині чоловіка. У разі одруження з підданим КСА жінка забов'язана прийняти Іслам, згідно з місцевим законодавством.

Слід враховувати, що при народженні дитини у шлюбі з чоловіком-підданним Саудівської Аравії,дитина автоматично отримує саудівське підданство. Усі права на дитину у змішаному шлюбі належать батьку-підданному КСА. Слід розуміти, що, при вирішенні будь-якого спірного питання щодо дитини, будь-який місцевий суд буде на боці батька.

Громадянкам України, які планують одруження з саудівським підданним, слід знати, що з 2011 року в Королівстві діє заборона на одруження з іноземками. Укладення подібного шлюбу можливе і буде офіційно визнане в КСА виключно у разі надання відповідного дозволу королівською канцелярією. Тому у разі укладення подібного шлюбу обов’язково вимагайте такий документ, інакше ваш шлюб буде просто нелегальним в КСА з відповідними наслідками.

Рекомендації громадянам України

1. Після прибуття до Королівства з метою постійного або тимчасового перебування рекомендуємо стати на консульський облік Посольства України в КСА, що значно допоможе Посольству зв’язатися з вами у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надати відповідну допомогу, спростить процедуру оформлення Вам необхідних документів.

2. Неухильно дотримуватися строків перебування за кордоном: виїхати з країни до закінчення терміну дії візи, або звернутися до компетентних органів Саудівської Аравії щодо оформлення посвідки на проживання.

3. Дотримуватися місцевих законів та традицій з метою уникнення небажаних наслідків.

4. У разі виникнення форсмажорних обставин, обов’язково зв’язуйтесь з Посольством України.

Безпекова ситуація у країні акредитації

Безпекова ситуація в Королівстві Саудівська Аравія є стабільною та знаходиться під контролем внутрішніх сил КСА.. Жодних серйозних заворушень наразі в країні немає. В цілому Саудівська Аравія є однією з найбільш стабільних держав в регіоні з точки зору безпеки.

Водночас, останнім часом, зокрема у 2011 році в Східній провінції країни, де мешкають переважно мусульмани-шиїти, мали місце незначні акції протесту та заворушення.

Водночас, жінкам-громадянкам України рекомендується дотримуватися правил країни та не подоружувати самостійно без супроводу чоловіка або іншого родича чоловічої статті по території Саудівської Аравії, у тому числі і з міркувань безпеки.

Султанат Оман також характеризується стабільною внутрішньополітичною та соціально-економічною ситуацією. Жодних застережень при подорожі до Оману не має.

Водночас Посольство не рекомендує громадянам України відвідувати Єменську Республіку, ситуація в якій, навіть після президентських виборів, залишається непередбачуваною.

Умови працевлаштування

Необхiдною передумовою легального влаштування за кордоном на роботу є, зокрема, отримання до в'їзду в країну дозволу на працевлаштування та відповідно в'їзд до КСА по робочій візі.

В Королівстві Саудівська Аравія існує система "спонсорства", тобто фактично ви можете в'їхати до країни та працевлаштуватися виключно у разі наявності поручителя-спонсора, яким має бути лише підданий Саудівської Аравії.

Слід пам'ятати, що після приїзду до Саудівської Аравії з метою працевлаштування, необхідно оформити в органам іміграції країни посвідку на тимчасове проживання, яка наразі оформлюється на 1 рік та продовжується на такий же період після закінчення терміну дії.

Наразі Саудівська Аравія відчуває гостру потребу у високваліфвкованих інжинерах та співробітниках медичної сфери.

Слiд також зазначити, що правовий захист за кордоном громадянина України може бути забезпечений консульською установою нашої держави тільки в межах законодавства країни перебування.

Надання медичних, соціальних послуг

В Королівстві Саудівська Аравія діє безкоштовна система охорони здоров’я. Водночас, ця система застосовується лише у державних лікарнях країни та виключно по відношенню до підданих Саудівської Аравії.

Іноземці-резиденти Королівства повинні звертатися за медичним обслуговуванням до приватних шпиталів країни. При цьому слід враховувати, що послуги у відповідних привтаних лікарнях КСА є доволі коштовними. Наприклад, лише консультація у лікаря коштує в середньому 60 дол.США.

Тому іноземцям рекомендовано мати поліс медичного страхування. Його вартість відносно не дуже коштовна. В залежності від віку в середньому дорівнює 800-1000 дол.США на рік з покриттям до 20000 дол.США.

В країні діє правило обов’язкової імунізації немовлят і маленьких дітей.

Митні питання

Громадяни України, які бажають відвідати Саудівську Аравію мають отримати в’їзну візу, яка оформлюється виключно в посольствах та консульствах КСА за кордоном.

На територію Королівства Саудівська Аравія суворо забороняється ввозити алкогольні напої, наркотичні засоби, зброя.

Згідно з місцевими звичаями та традиціями на території КСА серед продуктів харчування немає свинини. Враховуючи зазначене при ввозі до КСА цього продукту у митних служб можуть виникнути певні питання.

Обмеження для вільного ввозу до країни валюти – 10 000 дол.США.

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

Поліція: 999

Швидка допомога: 997

Довідкова служба: 905

 

Мапа


Єменська Республіка

Режим в'їзду: Візовий

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва

Рекомендації щодо правил поведінки в Ємені

Єменська Республіка є мусульманською країною із відповідними  традиціями та звичаями.

Побут та щоденне життя в країні визначаються правилами та нормами Ісламу.

Громадянам України необхідно пам’ятати про необхідність дотримання законодавства країни перебування.

Жінкам, незалежно від громадянства та релігії, в Ємені слід  вдягати верхню чорну накидку (обайю) та закривати голову чорною хустиною.

Пересуватися по місту на самоті жінкам не рекомендується.

Якщо з громадянином України в Ємені трапилася надзвичайна подія, йому обов’язково необхідно поінформувати про це Посольство України в КСА (Посольство України в Саудівській Аравії, Саудівська Аравія (00-966-11-450-85-36; + 966505220193(телефон гарячої лінії Посольства)

Безпекова ситуація в Єменській Республіці

Безпекова ситуація в Єменській Республіці  є надзвичайно нестабільною та непередбачуваною. Не дивлячись на те, що порівняно з 2011 роком ситуація в країні дещо покращилася, Посольство України в КСА наполегливо рекомендує громадянам України утримуватися від поїздок до Ємену без надзвичайної необхідності.

У разі, якщо громадянин України, перебуваючи на території Ємену, потрапив у скрутне становище, просимо повідомляти про це Посольство України в Королівстві Саудівської Аравії(00-966-11-450-85-36; +966505220193 (телефон гарячої лінії Посольства)

Митні питання (Єменська Республіка)

Обмеження для ввозу в країну:

  • Тютюнові вироби – 600 сигарет або 60 сигар
  • Парфумерія – 1 пл.
  • Алкоголь – 2 пл.
  • Подарунки, які не перевищують вартість 100 000 єменських реалів (близько 470 дол.США)
  • Золоті прикраси вагою до 350 гр. (тільки жінкам)

Заборонене до ввезення в країну:

  • Зброя;
  • Наркотичні речовини;
  •  Порнографічна продукція;
  •  Будь-яка ізраїльська продукція
  • Іноземцям (не громадянам Єменської Республіки) заборонене ввезення національної валюти (єменський реал)

Можна провозити готівку еквівалентом до 3000 дол.США без декларування.

Працевлаштування в Єменській Республіці

Для працевлаштування в Єменській Республіці потрібно відкрити робочу візу в РФ.

Громадянам України слід пам’ятати, що після приїзду до Єменської Республіки з метою працевлаштування, необхідно отримати в міграційній службі Ємену посвідчення на тимчасове проживання.

Слід також пам’ятати, що правовий захист за кордоном громадян України може бути забезпечений Посольством України в КСА тільки в межах законодавства країни перебування.

Мапа


Султанат Оман

Рекомендації щодо правил поведінки в Султанаті Оман

Режим в'їзду: візовий

Можливе оформлення віз в міжнародному а/п Маскат

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ (Почесне консульство)

Султанат Оман є мусульманською країною із відповідними сталими традиціями та звичаями.

Побут та щоденне життя в країні визначаються правилами та нормами Ісламу.

Громадянам України необхідно пам’ятати про необхідність дотримання законодавства країни перебування.

У соціально-економічному житті країни жінки також приймають активну участь.

Жінкам - іноземкам, які не сповідують Іслам, не обов’язково вдягати верхню накидку та закривати голову хустиною. У той же час стиль одягу повинен бути прийнятний для оманського суспільства та їх традицій.

Якщо з громадянином України в Омані трапилася надзвичайна подія, йому обов’язково необхідно поінформувати про це Посольство України в КСА.

Безпекова ситуація в Султанаті Оман

Султанат Оман характеризується стабільною внутрішньополітичною та соціально-економічною ситуацією. Жодних застережень при подорожах до Оману немає.

Водночас, у разі, якщо громадянин України, перебуваючи на території Оману, потрапив у скрутне становище, просимо повідомляти про це Посольство України в КСА :

+966-11-450-85-36;

+966505220193 (телефон гарячоїлінії)

 Митні питання (Султанат Оман)

Обмеження для ввозу в країну:

Тютюнові вироби – 400 сигарет,

Парфумерія – до 100 мл.,

DVD – 5 дисків,

Алкоголь – 2 пляшки (макс. 2 л.) або 24 банки

Заборонене ввезення:

Зброя та боєприпаси;

Феєрверки;

Наркотичні речовини, а також речовини заборонені рішенням міжнародної конференції з опіуму та наркотиків;

Листя, квіти, насіння та стебли конопель;

Опіум для куріння;

Порнографічна продукція;

До Султанату Оман можна провозити готівку еквівалентом до 6000 оманських реалів (близько 15 000 дол.США) без декларування.

Працевлаштування в Султанаті Оман

Для працевлаштування в Султанаті Оман перш за все потрібно відкрити робочу візу, що дозволяє офіційно працевлаштуватися в країні.

Громадянам України слід пам’ятати, що після приїзду до Султанату Оман з метою працевлаштування, необхідно отримати відповідний дозвіл від міністерства праці та належним чином оформити посвідку на проживання з позначкою «працевлаштування».

Слід також пам’ятати, що правовий захист за кордоном громадян України може бути забезпечений Посольством України в КСА тільки в межах законодавства Оману.

Надання медичних, соціальних послуг в Омані

На території Султанату Оман бажано мати поліс медичного страхування.

У разі відсутності полісу іноземці можуть отримати платну медичну допомогу у державних або приватних шпиталях країни.

В цілому надання медичних послуг в Султанаті Оман є доволі дорогим.

Іноземці мають право вільно пересуватися країною, мають право на безкоштовне навчання дітей у відповідних державних закладах.

Корисні телефони в Султанаті Оман

999 – надзвичайна служба Оману (швидка допомога, поліція, тощо).

У разі надзвичайних ситуацій та з питань отримання консультацій консульського характеру:

Керівник:

Хані Джумаан Ашур Раджаб 
Почесний консул України у Султанаті Оман

Адреса:

Sultanate of Oman, Muscat, P.O.Box 3484, Ruwi P.C.112 Location:2nd flor Al Ghubra House Building, North AL Ghubra

Телефон:

00968 24495600

Факс:

0096824495800/24495141

Ел. пошта:

hani@abuhanigroup.com

Графік роботи:

Субота-Середа:

08:00-14:00

Межі консульського округу:

Султанат Оман

Мапа