Королівство Саудівська Аравія
Рекомендації щодо правил поведінки
Перш ніж їхати до Королівства Саудівська Аравія, наполегливо рекомендуємо Вам вивчити якомога більше інформації про країну, її звичаї та традиції. Королівство Саудівська Аравія є країною, де конституцією фактично є священа книга мусульман "Коран", а законодавство підпорядковується нормам шаріату. Норми поведінки в Королівстві відповідно визначаються місцевими сталими традиціями та традиціями Ісламу.Релігія завжди відігравала домінуючу роль у саудівському суспільстві й усе ще визначає спосіб життя більшості населення.
В Саудівській Аравії заборонено будь-які публічні прояви приналежності до іншої релігії (наприклад, натільні хрести, Біблія, тощо), продаж товарів з неісламською символікою, а також громадські богослужіння. В країні заборонені будь-які громадські об'єднання.
У країні відсутні театри і громадські кінотеатри, забороненівидовища й вистави, не можна в громадських місцях гучно слухати музику.
Саудівська Аравія є країною, де діє абсолютна заборона на продаж та вживання алкогольних напоїв та наркотичних засобів, за що в країні передбачена смертна кара.
Для підтримання громадського порядку в країні діє релігійна поліція (муттава), яка постійно патрулює вулиці і громадські заклади з метою припинення спроб порушення канонів ісламу. У разі виявлення порушення винний несе відповідне покарання.
Необхідно враховувати, що немусульманам заборонено відвідання священих міст КСА Мекки та Медіни.
Громадянам України потрібно враховувати, що фактично в Королівстві правовідносини регулюються законами шаріату, цивільно-правова база відсутня.
Будь-яка судова інстанція приймає рішення відповідно до власного трактування відповідних релігійних догм та норм.
Враховуючи той факт, що переважна більшість громадян України, які проживають в Саудівській Аравії, представлена жінками, особливу увагу слід приділити вивченню питання становища жінки у саудівському суспільству.
Слід розуміти, що головну роль у саудівському суспільстві відіграють чоловіки.Основним обов'язком жінки в Саудівській Аравії є догляд за чоловіком і задоволення його потреб, а також виховання дітей.
Жінки, незалежно від громаяднства та релігії, в Королівстві забов'язані вдягати верхню чорну накидку (обайю) та закривати голову чорною хустиною. Пересуватися по місту жінкам рекомендується виключно у супроводі чоловіка (родича). Усім жінкам, заборонено спілкуватися з чоловіками в громадських місцях. Жінкам також заборонено керувати автомобілем.
Лише з 2015 року, згідно з Указом Короля Абдалли бін Абдулазіза Аль-Сауда, жінки отримають право голосу на виборах до парламенту країни.
Останнім часом значно почастішали випадки бажання саудівських підданих одружитися на громадянках України. У зв’язку з цим наполегливо рекомендуємо громадянкам України перед переїздом до Королівства вивчити якомога більше інформації про країну, а також розуміти свою майбутню роль у такому шлюбі, суспільстві, родині чоловіка. У разі одруження з підданим КСА жінка забов'язана прийняти Іслам, згідно з місцевим законодавством.
Слід враховувати, що при народженні дитини у шлюбі з чоловіком-підданним Саудівської Аравії,дитина автоматично отримує саудівське підданство. Усі права на дитину у змішаному шлюбі належать батьку-підданному КСА. Слід розуміти, що, при вирішенні будь-якого спірного питання щодо дитини, будь-який місцевий суд буде на боці батька.
Громадянкам України, які планують одруження з саудівським підданним, слід знати, що з 2011 року в Королівстві діє заборона на одруження з іноземками. Укладення подібного шлюбу можливе і буде офіційно визнане в КСА виключно у разі надання відповідного дозволу королівською канцелярією. Тому у разі укладення подібного шлюбу обов’язково вимагайте такий документ, інакше ваш шлюб буде просто нелегальним в КСА з відповідними наслідками.
Рекомендації громадянам України
1. Після прибуття до Королівства з метою постійного або тимчасового перебування рекомендуємо стати на консульський облік Посольства України в КСА, що значно допоможе Посольству зв’язатися з вами у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надати відповідну допомогу, спростить процедуру оформлення Вам необхідних документів.
2. Неухильно дотримуватися строків перебування за кордоном: виїхати з країни до закінчення терміну дії візи, або звернутися до компетентних органів Саудівської Аравії щодо оформлення посвідки на проживання.
3. Дотримуватися місцевих законів та традицій з метою уникнення небажаних наслідків.
4. У разі виникнення форсмажорних обставин, обов’язково зв’язуйтесь з Посольством України.
Безпекова ситуація у країні акредитації
Безпекова ситуація в Королівстві Саудівська Аравія є стабільною та знаходиться під контролем внутрішніх сил КСА.. Жодних серйозних заворушень наразі в країні немає. В цілому Саудівська Аравія є однією з найбільш стабільних держав в регіоні з точки зору безпеки.
Водночас, останнім часом, зокрема у 2011 році в Східній провінції країни, де мешкають переважно мусульмани-шиїти, мали місце незначні акції протесту та заворушення.
Водночас, жінкам-громадянкам України рекомендується дотримуватися правил країни та не подоружувати самостійно без супроводу чоловіка або іншого родича чоловічої статті по території Саудівської Аравії, у тому числі і з міркувань безпеки.
Султанат Оман також характеризується стабільною внутрішньополітичною та соціально-економічною ситуацією. Жодних застережень при подорожі до Оману не має.
Водночас Посольство не рекомендує громадянам України відвідувати Єменську Республіку, ситуація в якій, навіть після президентських виборів, залишається непередбачуваною.
Умови працевлаштування
Необхiдною передумовою легального влаштування за кордоном на роботу є, зокрема, отримання до в'їзду в країну дозволу на працевлаштування та відповідно в'їзд до КСА по робочій візі.
В Королівстві Саудівська Аравія існує система "спонсорства", тобто фактично ви можете в'їхати до країни та працевлаштуватися виключно у разі наявності поручителя-спонсора, яким має бути лише підданий Саудівської Аравії.
Слід пам'ятати, що після приїзду до Саудівської Аравії з метою працевлаштування, необхідно оформити в органам іміграції країни посвідку на тимчасове проживання, яка наразі оформлюється на 1 рік та продовжується на такий же період після закінчення терміну дії.
Наразі Саудівська Аравія відчуває гостру потребу у високваліфвкованих інжинерах та співробітниках медичної сфери.
Слiд також зазначити, що правовий захист за кордоном громадянина України може бути забезпечений консульською установою нашої держави тільки в межах законодавства країни перебування.
Надання медичних, соціальних послуг
В Королівстві Саудівська Аравія діє безкоштовна система охорони здоров’я. Водночас, ця система застосовується лише у державних лікарнях країни та виключно по відношенню до підданих Саудівської Аравії.
Іноземці-резиденти Королівства повинні звертатися за медичним обслуговуванням до приватних шпиталів країни. При цьому слід враховувати, що послуги у відповідних привтаних лікарнях КСА є доволі коштовними. Наприклад, лише консультація у лікаря коштує в середньому 60 дол.США.
Тому іноземцям рекомендовано мати поліс медичного страхування. Його вартість відносно не дуже коштовна. В залежності від віку в середньому дорівнює 800-1000 дол.США на рік з покриттям до 20000 дол.США.
В країні діє правило обов’язкової імунізації немовлят і маленьких дітей.
Митні питання
Громадяни України, які бажають відвідати Саудівську Аравію мають отримати в’їзну візу, яка оформлюється виключно в посольствах та консульствах КСА за кордоном.
На територію Королівства Саудівська Аравія суворо забороняється ввозити алкогольні напої, наркотичні засоби, зброя.
Згідно з місцевими звичаями та традиціями на території КСА серед продуктів харчування немає свинини. Враховуючи зазначене при ввозі до КСА цього продукту у митних служб можуть виникнути певні питання.
Обмеження для вільного ввозу до країни валюти – 10 000 дол.США.
Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)
Поліція: 999
Швидка допомога: 997
Довідкова служба: 905
Мапа
Єменська Республіка
Режим в'їзду: Візовий
Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва
Рекомендації щодо правил поведінки в Ємені
Єменська Республіка є мусульманською країною із відповідними традиціями та звичаями.
Побут та щоденне життя в країні визначаються правилами та нормами Ісламу.
Громадянам України необхідно пам’ятати про необхідність дотримання законодавства країни перебування.
Жінкам, незалежно від громадянства та релігії, в Ємені слід вдягати верхню чорну накидку (обайю) та закривати голову чорною хустиною.
Пересуватися по місту на самоті жінкам не рекомендується.
Якщо з громадянином України в Ємені трапилася надзвичайна подія, йому обов’язково необхідно поінформувати про це Посольство України в КСА (Посольство України в Саудівській Аравії, Саудівська Аравія (00-966-11-450-85-36; + 966505220193(телефон гарячої лінії Посольства)
Безпекова ситуація в Єменській Республіці
Безпекова ситуація в Єменській Республіці є надзвичайно нестабільною та непередбачуваною. Не дивлячись на те, що порівняно з 2011 роком ситуація в країні дещо покращилася, Посольство України в КСА наполегливо рекомендує громадянам України утримуватися від поїздок до Ємену без надзвичайної необхідності.
У разі, якщо громадянин України, перебуваючи на території Ємену, потрапив у скрутне становище, просимо повідомляти про це Посольство України в Королівстві Саудівської Аравії(00-966-11-450-85-36; +966505220193 (телефон гарячої лінії Посольства)
Митні питання (Єменська Республіка)
Обмеження для ввозу в країну:
- Тютюнові вироби – 600 сигарет або 60 сигар
- Парфумерія – 1 пл.
- Алкоголь – 2 пл.
- Подарунки, які не перевищують вартість 100 000 єменських реалів (близько 470 дол.США)
- Золоті прикраси вагою до 350 гр. (тільки жінкам)
Заборонене до ввезення в країну:
- Зброя;
- Наркотичні речовини;
- Порнографічна продукція;
- Будь-яка ізраїльська продукція
- Іноземцям (не громадянам Єменської Республіки) заборонене ввезення національної валюти (єменський реал)
Можна провозити готівку еквівалентом до 3000 дол.США без декларування.
Працевлаштування в Єменській Республіці
Для працевлаштування в Єменській Республіці потрібно відкрити робочу візу в РФ.
Громадянам України слід пам’ятати, що після приїзду до Єменської Республіки з метою працевлаштування, необхідно отримати в міграційній службі Ємену посвідчення на тимчасове проживання.
Слід також пам’ятати, що правовий захист за кордоном громадян України може бути забезпечений Посольством України в КСА тільки в межах законодавства країни перебування.
Мапа
Султанат Оман
Рекомендації щодо правил поведінки в Султанаті Оман
Режим в'їзду: візовий
Можливе оформлення віз в міжнародному а/п Маскат
Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ (Почесне консульство)
Султанат Оман є мусульманською країною із відповідними сталими традиціями та звичаями.
Побут та щоденне життя в країні визначаються правилами та нормами Ісламу.
Громадянам України необхідно пам’ятати про необхідність дотримання законодавства країни перебування.
У соціально-економічному житті країни жінки також приймають активну участь.
Жінкам - іноземкам, які не сповідують Іслам, не обов’язково вдягати верхню накидку та закривати голову хустиною. У той же час стиль одягу повинен бути прийнятний для оманського суспільства та їх традицій.
Якщо з громадянином України в Омані трапилася надзвичайна подія, йому обов’язково необхідно поінформувати про це Посольство України в КСА.
Безпекова ситуація в Султанаті Оман
Султанат Оман характеризується стабільною внутрішньополітичною та соціально-економічною ситуацією. Жодних застережень при подорожах до Оману немає.
Водночас, у разі, якщо громадянин України, перебуваючи на території Оману, потрапив у скрутне становище, просимо повідомляти про це Посольство України в КСА :
+966-11-450-85-36;
+966505220193 (телефон гарячоїлінії)
Митні питання (Султанат Оман)
Обмеження для ввозу в країну:
Тютюнові вироби – 400 сигарет,
Парфумерія – до 100 мл.,
DVD – 5 дисків,
Алкоголь – 2 пляшки (макс. 2 л.) або 24 банки
Заборонене ввезення:
Зброя та боєприпаси;
Феєрверки;
Наркотичні речовини, а також речовини заборонені рішенням міжнародної конференції з опіуму та наркотиків;
Листя, квіти, насіння та стебли конопель;
Опіум для куріння;
Порнографічна продукція;
До Султанату Оман можна провозити готівку еквівалентом до 6000 оманських реалів (близько 15 000 дол.США) без декларування.
Працевлаштування в Султанаті Оман
Для працевлаштування в Султанаті Оман перш за все потрібно відкрити робочу візу, що дозволяє офіційно працевлаштуватися в країні.
Громадянам України слід пам’ятати, що після приїзду до Султанату Оман з метою працевлаштування, необхідно отримати відповідний дозвіл від міністерства праці та належним чином оформити посвідку на проживання з позначкою «працевлаштування».
Слід також пам’ятати, що правовий захист за кордоном громадян України може бути забезпечений Посольством України в КСА тільки в межах законодавства Оману.
Надання медичних, соціальних послуг в Омані
На території Султанату Оман бажано мати поліс медичного страхування.
У разі відсутності полісу іноземці можуть отримати платну медичну допомогу у державних або приватних шпиталях країни.
В цілому надання медичних послуг в Султанаті Оман є доволі дорогим.
Іноземці мають право вільно пересуватися країною, мають право на безкоштовне навчання дітей у відповідних державних закладах.
Корисні телефони в Султанаті Оман
999 – надзвичайна служба Оману (швидка допомога, поліція, тощо).
У разі надзвичайних ситуацій та з питань отримання консультацій консульського характеру:
Керівник:
Хані Джумаан Ашур Раджаб
Почесний консул України у Султанаті Оман
Адреса:
Sultanate of Oman, Muscat, P.O.Box 3484, Ruwi P.C.112 Location:2nd flor Al Ghubra House Building, North AL Ghubra
Телефон:
00968 24495600
Факс:
0096824495800/24495141
Ел. пошта:
Графік роботи:
Субота-Середа:
08:00-14:00
Межі консульського округу:
Султанат Оман