Посольство України в Королівстві Саудівська Аравія

, Київ 01:34

ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ / F.A.Q.

Які документи потрібно подати для реєстрації набуття дитиною громадянства України за народженням?

 Для оформлення набуття громадянства України за народженням особою, батьки (один із них) якої на момент її народження були громадянами України один з її батьків подає такі документи:

а) заяву про оформлення набуття особою громадянства України за народженням,

б) свідоцтво про народження особи;

в) копію паспорта громадянина України або іншого передбаченого статтею 5 Закону документа, що підтверджує факт перебування одного з батьків особи у громадянстві України на момент її народження.

 

 Довідка про реєстрацію особи громадянином України видається безкоштовно в одному примірнику і лише один раз. Повторна реєстрація не допускається.

У випадку втрати, пошкодження, вилучення тощо вказаного документа, закордонною дипломатичною установою оформлюється довідка на підтвердження факту раніше здійсненої реєстрації, із зазначенням повних вихідних реквізитів попередньої довідки.

  

В мене народилася дитина на території КСА, оформили їй саудівське свідоцтво про народження . Що тепер необхідно для того, щоб оформити українське свідоцтво про народження?

У разі реєстрації народження дитини компетентними органами КСА, повторна реєстрація народження в Посольстві України не здійснюється. Саудівське свідоцтво про народження визнається дійсним на території України за умови його консульської легалізації.

 

  Чи потрібно моєму чоловікові-громадянину КСА оформляти заяву про те, що він не заперечує проти виїзду нашої дитини з України в КСА чи будь-яку іншу країну?

Якщо чоловік є іноземцем, про що є відповідний запис у свідоцтві про народженні дитини, то виїзд з території України дитини у супроводі матері здійснюється без нотаріально засвідченої згоди батька.

  

Які документи необхідні для оформлення моєму чоловікові-громадянину КСА  візи типу Д 03/13 (возз’єднання сім’ї)?

1. Візова анкета.

2. Свідоцтво про шлюб (якщо іноземне, то перекладене на українську мову та легалізоване).
3. Документ, що підтверджує матеріальну спроможність (довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати, або витяг з банківського рахунку, або довідка про наявність нерухомості).

4.Медична страховка саудівської або української страхової компанії  для подорожі (на період перебування в Україні, віза Д 03/13 оформлюється виключно на 45 днів).
5. Паспорт та копія першої сторінки паспорту чоловіка; копія паспорта дружини, на якій власноруч написано, що вона не заперечує проти приїзду чоловіка з датою та підписом.

6. Дві фотокартки (паспортного зразка).

7. Дві копії квитанції про оплату консульського збору (банківське направлення видається в Посольстві після перевірки пакету документів).

  

У яких випадках іноземець може отримати візу у Посольстві у терміновому порядку?

Термінову візу у Посольстві можливо оформити у таких випадках:

    -  має в паспортному документі дійсну або використану протягом останніх 12 місяців візу країн  Шенгенської  угоди,  Австралії,  Сполученого Королівства   Великобританії   та  Північної  Ірландії,  Ірландії, Канади,  Нової  Зеландії,  Сполучених  Штатів  Америки, Японії або постійно проживає на території зазначених країн;

    - в'їжджає  в  Україну  на запрошення  міністерства,  іншого  центрального  органу виконавчоївлади,  державної  установи,  державного  підприємства,  державної організації  або  на  звернення  органів державної влади іноземних держав чи міжнародних організацій.

  

 Які документи легалізуються в Посольстві України в КСА?

Посольстві здійснюється легалізації всіх оформлених в Україні документів, що мають штамп легалізації Міністерства закордонних справ України та всіх оформлених в КСА документів, що мають штамп легалізації Міністерства закордонних справ КСА.

 

 Які документи потрібні для оформлення у Посольстві довіреності про надання повноважень представникові для застосування в Україні?

- оригінал та копія дійсного паспорту громадянина України для виїзду за кордон,

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код),

- копію паспорта громадянина України особи, якій Ви плануєте надати повноваження за довіреністю,

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) особи, якій надаються повноваження за довіреністю.

 

 Питання паспортів

Чи можу я оформити новий закордонний паспорт в Посольстві України в КСА?

Так, можете у разі наявності підстав його оформлення та подачі комплекту документів, передбачених Порядком оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Детально з переліком документів можна ознайомитись в розділі «Паспортні дії», «Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон».

  

Чи може Посольство оформити проїзний документ дитини?

Проїзні документи дитини Посольством не оформлюються.  Натомість для дитини можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

 

 Чи можна залишити старий паспорт після оформлення нового (у старому паспорті є дійсні візи інших країн)?

Якщо у Вас є лише один проїзний документ, Вам може бути оформлено другий без необхідності здати попередній паспорт при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта.

Якщо у Вашому старому дійсному закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, Ви можете його залишити, для чого необхідно скласти відповідну заяву.

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати при подачі документів на оформлення нового паспорта.

 

 В мене закінчується строк дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Я не хочу оформлювати новий, а хочу продовжити строк дії старого паспорта. Чи можна це зробити?

Подовження терміну дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється при подачі тих саме документів, що й для його оформлення.

  

Я одружилася та змінила прізвище. На даний час я перебуваю на території КСА і хочу оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон на нове прізвище. Чи можна це зробити через Посольство?

Громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном та змінили прізвище, можуть оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон виключно за умови надання паспорта громадянина України («внутрішнього паспорта»), переоформленого на нове ім`я.

  

Я подав документи на оформлення закордонного паспорта до консульського відділу Посольства України в КСА. Чи зможу я отримати новий закордонний паспорт в іншій дипломатичній уставнові України?

Ні. Новий закордонний паспорт Ви можете отримати виключно у органі, до якого подавали клопотання про його оформлення. 

 

Прошу прискорити оформлення мені закордонного паспорта

Враховуючи, що оформлення паспорти громадянина України для виїзду за кордон виготовляюьтся на території України, Посольство не може прискорити їх оформлення.

 

Корисна інформація громадянам України: для тих, хто повертається до України після тривалого перебування за кордоном

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут.


Консульський відділ Посольства України в Королівстві Саудівська Аравія
Керівник: Терещенко Юрій Миколайович
Другий секретар з консульських питань
Адреса: 6 Hassan Al Badr St., Salah Al Din District P.O.Box 94010 Riyadh 11693 Kingdom of Saudi Arabia. Переглянути на мапі
Телефон: 00966 11 450 23 10
Факс: 00966 11 450 23 10, 00966 11 450 85 34
Ел. пошта: emb_sa@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян України:

Неділя, Вівторок, Середа: 9-30 – 13-00

Понеділок, Четвер: 12-30 – 14-00

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян України проводиться у екстренних випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт тощо.

 

Прийом іноземних громадян та осіб бех громадянства:

Неділя, Вівторок: 9-30 – 13-00

Межі консульського округу:

Королівство Саудівська Аравія, Султанат Оман,

Єменська Республіка.

Примітки:

Перелік дій та послуг, які не належать до компетенції ПУ в КСА:

1. Оформлення та подовження віз для в'їзду та перебування громадян Україні  в КСА, Омані, Ємені або будь-яких інших країнах (ЄС, США тощо).

2. Сприяння в отриманні громадянами України віз для в’їзду на територію КСА, Оману,Ємену або будь-яких інших країн.

3. Перенесення іноземних віз з старого паспортного документа до нового.

4. Сприяння у працевлаштуванні на території КСА, Оману, Ємену або України.

5. Надання адвокатських послуг, винаймання адвокатів.

6. Надання юридичних консультацій, що не стосуються консульських питань.

7. Здійснення впливу або будь-якого іншого втручання у законне здійснення функцій правоохоронними або іншими органами КСА, Оману та Ємену.

8. Звільнення від кримінальної відповідальності у разі порушення законів КСА, Оману, Ємену.

9. Надання банківських або поштових послуг.

10. Надання ритуальних послуг.

11. Забезпечення місцем для ночівлі або іншими житловими приміщеннями.

12. Виконання функцій туристичних агентств, гідів.

13. Здійснення будь-яких дій з «внутрішніми» паспортами громадян України (видача, вклеювання фотокарток, внесення будь-яких відомостей).

14. Виконання функцій перекладачів.

15. Проставлення штампу «Апостиль» на офіційних документах, виданих офіційними органами України або іноземних держав. 

17. Надання безкоштовно або у борг грошових коштів, оплата лікарських, готельних, транспортних або інших рахунків.